Zapaśniczka Wiktoria Chołuj pojedzie do Paryża

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2024 22:05
Reprezentantka Polski wywalczyła olimpijską kwalifikację podczas turnieju w Baku.
Wiktoria Chołuj w czerwonym stroju
Wiktoria Chołuj w czerwonym strojuFoto: PZZ

Zapaśniczka Wiktoria Chołuj wywalczyła w Baku olimpijską kwalifikację  na igrzyska w Paryżu.
Polka startująca w kategorii do 68 kg awansowała do finału europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Baku. Z tych zawodów bilety do Paryża otrzymywały po dwie zawodniczki z każdej z kategorii wagowych.
W decydującej walce półfinałowej Chołuj pokonała Czeszkę Adelę Hanzlickovą 3:2.

To druga polska zapaśnicza kwalifikacja na igrzyska w Paryżu. W 2023 roku podczas mistrzostw świata w Belgradzie awans wywalczyła Anhelina Łysak w kategorii do 57 kg.

Inne nasze reprezentantki startujące w turnieju w Baku odpadły we wcześniejszych fazach rywalizacji. W piątek ani jednej kwalifikacji nie udało się wywalczyć naszym zapaśnikom w stylu klasycznym. W niedzielę o bilety do stolicy Francji powalczą zapaśnicy w stylu wolnym.

03:47 Sportowe podsumowanie dnia - 6 kwietnia 2024.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 6 kwietnia 2024

***

Po wygranych z Choinskim, Llamasem i Garinem, Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju w Portugalii.

Polki wygrały wyjazdowy mecz z Kosowem w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Wisła Płock zakończyła udział w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Zespoły Chemika Police i Rysic Rzeszów awansowały do finału mistrzostw Polski w siatkówce kobiet.