Polscy żeglarze na podium na Majorce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2024 07:01
Paweł Tarnowski wygrał w klasie iQFoil, a Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki zajęli trzecie miejsce w klasie 49er.
Paweł Tarnowski
Paweł TarnowskiFoto: PZŻ

Bardzo dobrze spisali się polscy żeglarze podczas regat o Puchar Księżniczki Zofii rozgrywanych u wybrzeży Majorki, mających rangę Pucharu Świata i będących jednym ze sprawdzianów formy przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Paweł Tarnowski wygrał w windsurfingowej klasie iQFoil, a w
 klasie 49er trzecie miejsce zajęli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki.
Tarnowski już wcześniej otrzymał rekomendację na igrzyska w Paryżu - teraz potwierdził, że ten wybór był trafny.
W klasie 49er w czołowej dziesiątce były jeszcze dwie inne polskie załogi - 5. miejsce zajęli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, a na 8. pozycji rywalizację ukończyli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch.
W klasie ILCA na 10. miejscu zakończyła regaty Wiktoria Gołębiowska.

***

Po wygranych z Choinskim, Llamasem i Garinem, Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju w Portugalii.

Zespoły Chemika Police i Rysic Rzeszów awansowały do finału mistrzostw Polski w siatkówce kobiet.

Reprezentantka Polski wywalczyła olimpijską kwalifikację podczas turnieju w Baku.