Aleksandra Mirosław wygrała zawody PŚ w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2024 15:30
Trzy Polki w czołowej czwórce zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Wujiang w Chinach.
Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław Foto: Darek Matyja

Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Polski startujące w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas, które odbyły się w Wujiang w Chinach.
Zwyciężyła Aleksandra Mirosław, która w finale pokonała inną Polkę Natalię Kałucką. W biegu finałowym Mirosław wyrównała własny rekord świata - 6 sekund i 24 setne.
Mało brakowało, a podium uzupełniłaby trzecia z naszych reprezentantek - Aleksandra Kałucka, jednak w biegu decydującym o trzecim miejscu popełniła błąd i przegrała z Koreanką Jimin Jeong, zajmując ostatecznie czwartą pozycję.

***

Iga Świątek i Magdalena Fręch wygrały swoje mecze singlowe i po pierwszym dniu meczu Polska-Szwajcaria jest 2:0.

W rywalizacji o złoto mistrzostw kraju w hokeju na lodzie po sześciu meczach między GKS-em Katowice a Unią Oświęcim jest remis 3-3.

Polskie tenisistki zagrają w listopadowym finałowym turnieju Billie Jean King Cup w Sewilli.