Ostatnia aktualizacja: 14.04.2024 05:11
W sobotę rozegrano trzy mecze 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Ekstraklasa
EkstraklasaFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Podziałem punktów zakończył się mecz 28, kolejki piłkarskiej ekstraklasy między mistrzem kraju Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa.
Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Goście objęli prowadzenie w 17. minucie po golu Czecha Tomasa Pekharta. Wyrównał w 82. minucie Chorwat Ante Crnac.
W roli trenera stołecznej drużyny zadebiutował Portugalczyk Goncalo Feio.

W innych sobotnich spotkaniach Stal Mielec zremisowała bezbramkowo z Widzewem Łódź, a Puszcza Niepołomice wygrała z Lechem Poznań 2:1.
W tabeli prowadzi Jagiellonia Białystok (52 punkty) przed Śląskiem Wrocław (50) i Lechem (48). Raków zajmuje 5. miejsce, a Legia jest 6. - obie drużyny zgromadziły po 46 punktów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

03:25 SPD 13 kwiecień 2024 22_00_37.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 13 kwietnia 2024

***

W rywalizacji o złoto mistrzostw kraju w hokeju na lodzie po sześciu meczach między GKS-em Katowice a Unią Oświęcim jest remis 3-3.

Polskie tenisistki zagrają w listopadowym finałowym turnieju Billie Jean King Cup w Sewilli.

Trzy Polki w czołowej czwórce zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Wujiang w Chinach.