Re-Plast Unia Oświęcim mistrzem Polski w hokeju

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2024 08:01
Zespół z Oświęcimia wygrał po dogrywce decydujący, siódmy mecz finałów mistrzostw Polski z GKS-em Katowice.
Unia Oświęcim mistrzem Polski w hokeju 2024
Unia Oświęcim mistrzem Polski w hokeju 2024Foto: PAP / Jarek Praszkiewicz

To była rywalizacja dwóch godnych siebie drużyn. Do wyłonienia mistrza Polski w hokeju potrzebne było aż siedem spotkań finałowych, bowiem po sześciu meczach między obrońcą tytułu GKS-em Katowice a Re-Plast Unią Oświęcim był remis 3-3.
Ten decydujący mecz rozegrany został w Katowicach i po 60 minutach gry był bezbramkowy remis. W dogrywce, w 67. minucie spotkania gola na wagę mistrzostwa Polski strzelił dla Unii
Mark Kaleinikovas.

Tak więc oświęcimianie mogą się cieszyć ze złota po 20 latach przerwy. Co prawda to już 9. tytuł w historii klubu, ale po raz ostatni zdobyli  mistrzostwo Polski w 2004 roku.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

03:19 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 15 kwiecień 2024 07_45_41.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 15 kwietnia 2024

***

Polskie tenisistki zagrają w listopadowym finałowym turnieju Billie Jean King Cup w Sewilli.

Polskie koszykarki 3x3 przegrały w meczu decydującym o awansie na igrzyska po dogrywce z Azerbejdżanem.

Czołowe drużyny ekstraklasy - Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. tracą punkty z teoretycznie słabszymi rywalami.