Ostatnia aktualizacja: 14.04.2022 22:10
Nasze hokeistki przegrały w meczu o awans z Chinkami 2:7.
Hokej - MŚ Dywizji IB 2022 - mecz Polska-Chiny
Hokej - MŚ Dywizji IB 2022 - mecz Polska-ChinyFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Losy meczu o zwycięstwo w hokejowych mistrzostwach świata Dywizji IB w Katowicach rozstrzygnęły się już w pierwszej tercji spotkania z Chinkami, którą nasza drużyna przegrała 0:6. W tej części spotkania Chinkom - a właściwie Amerykankom i Kanadyjkom z chińskimi paszportami, które w zdecydowanej większości tworzą obecną reprezentacją naszych rywalek - wychodziło dosłownie wszystko.
W kolejnych 40 minutach mecz zdecydowanie się wyrównał, a drugą tercję Polki wygrały nawet 2:0. Ostatecznie mecz zakończył się przegraną 2:7, co dało naszej drużynie narodowej drugie miejsce w turnieju - najwyższe w historii występów naszych hokeistek w mistrzostwach świata.
Na awans do Dywizji IA, czyli bezpośredniego zaplecza Elity, trzeba poczekać... do kolejnych mistrzostw.

Posłuchajcie dźwiękowej relacji z turnieju oraz wypowiedzi Sylwii Łaskawskiej po zakończeniu mistrzostw.

***

Liverpool i Manchester City dołączyły do Realu Madryt i Villarrealu i w półfinałach Ligi mistrzów dojdzie do hiszpańsko-angielskiej rywalizacji.

Polska będzie współorganizatorem tegorocznych siatkarskich mistrzostw świata, które pierwotnie miały się odbyć w Rosji.

Po wygranej z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem Hurkacza czeka mecz z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.