Świątek odpadła w ćwierćfinale turnieju w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 19:25
Iga Świątek przegrała w trzech setach w ćwierćfinale tenisowego turnieju w Warszawie z Francuzka Caroline Garcią. 
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Iga Świątek nie wygra turnieju tenisowego BNP Paribas POLAND OPEN w Warszawie. Liderki światowego rankingu przegrała w trzech setach w ćwierćfinale z z reprezentującą Francję Caroline Garcią 1:6, 6:1, 4:6. 

Pierwszego seta Polka dość nieoczekiwanie przegrała aż 1:6. Na początku drugiego także trwała wyrównana walka, ale z czasem to nasza tenisistka zaczęła grać coraz dokładniej i co najważniejsze wygrywała te najważniejsze, decydujące o punktach, piłki. Drugiego seta Iga wygrała 6:1. 
Trzeci, decydujący set, był najbardziej wyrównany. Rozpoczął się od prowadzenia Garcii 1:0, Iga nie bez trudu wygrała własne podanie doprowadzając do remisu po jeden. Do stanu 4:3 dla Garcii obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe. Wtedy Polka przegrała własne podanie, zrobiło się 3:5 i Francuzka serwowała aby zakończyć spotkanie. W dziewiątym gemie trzeciego seta Garcia prowadziła już 30:0 i była dwie piłki od meczu, ale Świątek zdołała wygrać tego gema i odrobiła stratę przełamania. Niestety w kolejnym gemie serwisowym Polka nie dała rady doprowadzić do remisu w tym secie i przegrała go 4:6 oraz cały mecz odpadając w ćwierćfinale warszawskiego turnieju. 

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Świątek pokonała Fręch w I rundzie turnieju w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 17:01
Linette awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju w Pradze. Brąz MŚ kobiecej drużyny kajakarek górskich. Niewiadoma wciąż trzecia w Tour de France. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świątek w ćwierćfinale turnieju w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 17:01
Chwalińska przegrała w II rundzie turnieju w Warszawie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chwalińska w półfinale, Kawa z Rosolską w finale debla w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 29 lipca 2022.
rozwiń zwiń