Dwie Polki na podium PŚ we wspinaczce sportowej na czas

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2023 16:10
Aleksandra Mirosław wygrała zawody Pucharu Świata w Dżakarcie, Aleksandra Kałucka zajęła trzecie miejsce.
Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław Foto: Darek Matyja

Reprezentantki Polski udowodniły, że należą do ścisłej światowej czołówki we wspinaczce sportowej na czas, a Aleksandra Mirosław po raz kolejny pokazała, że w tym sporcie jest najlepsza na świecie.
Mimo, że tym razem jej biegi nie były idealne i zdarzyło się kilka błędów, to jednak była najlepsza zarówno w kwalifikacjach (6,36 sekundy) jak i w finałowej rywalizacji pucharowej. W walce o złoto Polka pokonała o 9 setnych sekundy Indonezyjkę Made Desak. Mirosław w finałowym biegu miała czas 6,43 sekundy.

Posłuchajcie co Ola Mirosław powiedziała po zawodach w Dżakarcie.

W Indonezji świetnie zaprezentowała się także inna nasza reprezentantka Aleksandra Kałucka, która zajęła trzecie miejsce, w małym finale uzyskując czas 6,64, zaledwie o jedną setną lepszy od Chinki Lijuan Deng.
W czołowej szesnastce Pucharu Świata w Dżakarcie była jeszcze Natalia Kałucka, która zajęła 6. miejsce. 15. była Patrycja Chudziak.
25. czas kwalifikacji miała Anna Brożek, która nie zakwalifikowała się do czołowej "16".
Wśród mężczyzn zwyciężył Indonezyjczyk Raharjati Nursamsa. Jedyny Polak startujący w Dżakarcie - Marcin Dziemski miał 32. czas kwalifikacji i także nie zakwalifikował się do finałowej rywalizacji pucharowej.

***

Aleksandra Mirosław była bezkonkurencyjna w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Seulu. Polka już w kwalifikacjach poprawiła rekord świata, a w finale wyśrubowała go do poziomu 6 sekund i 25 setnych.

Polacy awansowali do hokejowej "Elity"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 16:01
Polscy hokeiści wygrali swój ostatni mecz mistrzostw świata Dywizji 1A, pokonując 6:2 Rumunię i awansowali do grona najlepszych drużyn świata.

W finale turnieju w Madrycie Iga Świątek po trzysetowym meczu przegrała z Białorusinką Aryną Sabalenką.