Maciek Rutkowski z brązem MŚ w windsurfingu

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 22:05
Tytułu mistrza świata Maciek Rutkowski w tym roku nie obronił, ale na podium mistrzostw świata w zawodowym windsurfingu federacji PWA znów stanął.
Maciek Rutkowski na trzecim stopniu podium MŚ PWA 2023
Maciek Rutkowski na trzecim stopniu podium MŚ PWA 2023Foto: arch. Maćka Rutkowskiego / PWAWORLDTOUR COM

Maciej Rutkowski zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata w zawodowym windsurfingu kończąc na trzecim miejscu cykl zawodów PWA World Tour w slalomie.
W kończących rywalizację zawodach w Japonii Polak był czwarty.
Mistrzem został Włoch Matteo Iachino, a drugi był Holender Amado Vrieswijk. Maciek miał tyle samo punktów w całym cyklu co wicemistrz świata, ale w tym sezonie wygrał mniej zawodów od niego

W ubiegłym roku Maciek Rutkowski, po raz pierwszy w karierze został slalomowym mistrzem świata PWA (Professional Windsurfers Association), w tym roku tytułu obronić się nie udało, ale miejsce na podium cieszyć musi i... mobilizuje do dalszej pracy.

04:04 Sportowe podsumowanie dnia - 15 listopada 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 15 listopada 2023

***

Polacy przegrali z Senegalem 1:4 w meczu MŚ U-17. Wcześniej przegrali 0:1 z Japonią.

W czwartek lider światowego rankingu zagra w turnieju ATP Finals z Hubertem Hurkaczem.

Z mistrzostw Europy w judo Angelika Szymańska przywiozła brązowy medal i teraz już myśli o... poprawieniu tego wyniku podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu.