Adrian Duszak mistrzem świata w teqballu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 14:15
Polak dał pokaz skutecznej gry w finale singla w Bangkoku. Blisko medalu był polski mikst Alicja Bartnicka i Marek Pokwap.
Adrian Duszak
Adrian DuszakFoto: Darek Matyja

Adrian Duszak został mistrzem świata w grze singlowej. W finałowym meczu rozgrywanym w Bangkoku w Tajlandii, Polak pokonał Rumuna Apora Gyorgydeaka w dwóch setach 12:10, 12:9.

W niedzielę o medale walczył także polski mikst - Alicja Bartnicka i Marek Pokwap. W półfinale przeggrali jednak 0:2 z Brazylijczykami Vanią Moraes Da Cruz i Leonardo Lindoso De Almeidą, a w meczu o brąz 1:2 z Węgrami Krisztiną Acs i Csabą Banyikiem i ostatecznie zajęli czwarte miejsce w mistrzostwach świata.

Posłuchajcie co o decydujących o medalach meczach powiedział Marek Pokwap.

00:27 [i] Marek Pokwap po 4 miejscu w MŚ.mp3 Marek Pokwap po 4. miejscu w mikście w MŚ

***

Adrian Duszak w singlu i Alicja Bartnicka z Markiem Pokwapem awansowali do półfinałów mistrzostw świata w Bangkoku.

Polscy pięściarze i pięściarki oprócz medalu Urbańskiego, w MŚ kadetów w Erywaniu zdobyli też 3 brązowe medale.

Drugie zwycięstwo polskich piłkarek ręcznych w mistrzostwach świata.