Studenci uczniom i powtórki z matematyki. Czwórka na wtorek

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 18:00
We wtorek w Czwórce przyjrzymy się studentom społecznikom, podpowiemy z którą aplikacją uczyć się języków obcych i wytłumaczymy, co oznacza delta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/Pixabay

Czat Czwórki (15.00-17.00) pod hasłem Studenci w akcji!

Studenci nie próżnują - znajdują czas nie tylko na zajęcia i wykłady online prowadzone przez ich uczelnie, ale angażują się też w wiele akcji. Już 145 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zgłosiło się do pomocy w związku z epidemią koronawirusa. 80 osób to studenci ostatnich lat kierunków: lekarskiego, analityki medycznej i farmacji - podaje Uniwersytet. Mogą obsługiwać infolinię, udzielać teleporad, zbierać wywiad epidemiologiczny, który jest prowadzony przez telefon, wspierać służby medyczne administracyjnie. Inni szyją też maseczki. Z kolei studenci z poznańskiego oddziału  Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny wolontaryjnie oferują pomoc wszystkim pracującym w ochronie zdrowia - opiekują się ich dziećmi, zwierzętami, robią zakupy dla starszych rodziców. Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego zaproszono do odpłatnego uczestnictwa w działaniach związanych z pobieraniem testów na obecność koronawirusa. Z kolei w ramach akcji "Studenci Uczniom" udzielane są korepetycje online.

Powtórki przed maturą: 

Stacja Nauka (12.00-13.00) - Powtórka z matematyki: Delty, pierwiastki, rysowanie... to może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości jest naprawdę łatwe do zrozumienia! W pierwszym odcinku cyklu matematycznego wyjaśni je Kamila Łyczek - doktorantka matematyki z Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor miesięcznika "Delta", nauczyciel matematyki. 

TOP (17.00-19.00) - Test aplikacji Quizlet o godz. 17.35, czyli jak w przyjemny sposób powtarzać słówka z języków obcych.

mat. prasowe/kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak