Świat fantastyki, ojców i rytmy z Ibizy - Czwórka na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:46
Od rana zanurzymy się w świat fantastyki, zaczniemy od serialu "Lovecraft Country", ale nie zabraknie też rosyjskiej klasyki. Wieczorem odpłyniemy w rytmach Ibizy. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/6091236

lodowiec ekologia globalne ocieplenie 1200.jpg
Lodowce topnieją w rekordowym tempie - alarm naukowców

"Pierwsze słyszę" 7.00-9.00 - świat serialu "Lovecraft Country" w wirtualnej rzeczywistości? Nowy cykl pod nazwą "Lovecraft Country: Sanctum" pozwoli gościom w pełni przenieść się do serialowej rzeczywistości Krainy Lovecrafta, a widzom na żywo śledzić ich poczynania. Szczegóły ok. godz.8.30.

"Dajesz radę" 14.00-15.00 - "Metro 2033" i uniwersum stworzone przez Dmitrija Głuchowskiego cieszą się popularnością wśród polskich czytelników. Ania Hardej zaprasza na rozmowę o rosyjskiej fantastyce i języku rosyjskim. Jak łatwo zapamiętać alfabet? Czym różni się rosyjski od białoruskiego czy ukraińskiego? I wreszcie jak poradzić sobie ze słowami, które w Polsce mają inne znaczenie?

Up To Date 2020 harper 1200.jpg
Up To Date - za nami święto muzyki elektronicznej

"Czat Czwórki" 15.00-17.00 - Czy potrzebujemy stymulantów by żyć? Nie wyobrażamy już poranka bez wypicia mocnej kawy. Niektórzy nie wyobrażają też nie zapalić do niej papierosa. Dla innych stymulantem będą media społecznościowe - wrzucają zdjęcie, żeby znowu dostać setki lajków i na chwilę poczuć się lepiej. Jeszcze inni uprawiają sport. Wszystko, żeby zwiększyć poziom endorfin. Czy nie potrafimy już żyć bez stymulantów? Zaprasza Piotr Firan.

"Strefa prywatna" 20.00-21.30 – "Życie bez ojca jest dla dziecka życiem niepełnym, czegoś brakuje, coś uwiera…" - pisze Ireneusz Gralik, autor opowiadań i powieści, inspirator rozwoju osobistego. O tym, jak fajnie być ojcem, opowie dziś Kubie Jamrozkowi.

"Pora Lexa" 22.00-00.00 - pocztówka z Hiszpanii, czyli moc relaksujących, balearyckich klimatów kojarzonych jednoznacznie z Ibizą - klubową stolicą Europy, która ze względu na sytuację pandemiczną przeżywa wielki kryzys. W drugiej godzinie mocniejsze brzmienia techno i tech-house, które rozgrzewały parkiety tamtejszych klubów nocą.

mat.prom./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak