Dieta, buty, a przede wszystkim muzyka - piątek z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:29
Piątkowy poranek spędzimy z kapustą, ale nie tylko. Obliczymy indeks glikemiczny, zagra Ozzy w wersji disco, a noc wypełni set przygotowany przez Samarana. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: YURII MASLAK/Shutterstock.com

alkohol 1200.jpg
Alkohol. Każdy kieliszek to krok w stronę nowotworu

"Najlepszy Dzień Tygodnia" 7.00-9.00 -  kochają ją Ci, którzy są na diecie, mają problemy z paznokciami i którzy chcą podnieść swoją odporność. Kapusta. Jest nisko kaloryczna i ma tyle witaminy C, co cytryna. Jak ją podać, by nie nabrała kaloryczności, nie powodowała bólu brzucha i jednocześnie miała swój niepowtarzalny smak? Sprawdzimy o poranku.

"Hejterska 4"  11.00-12.00 – Kamil Jasieński zaprasza na kolejną zwariowaną muzyczną podróż, tym razem do krainy najdziwniejszych i pokręconych mashupów. Ozzy w wersji disco? Tylko w Czwórce!

"Stacja Nauka" 12.00-13.00 - Jak obliczać indeks glikemiczny? Dlaczego jest to ważniejsze niż liczenie kalorii w trakcie diety? W audycji porozmawiamy  również o przyprawach – kiedy tracą ważność – i o rafach koralowych niszczonych przez … kremy z filtrami UV.

"Dajesz radę" 14.00-15.00 – Ada Janiszewska podpowie, jakie będą najmodniejsze buty w sezonie jesień-zima 2020/2021.Przy okazji dowiemy się w jakich butach chodził "człowiek lodu" Oetzi, który żył ok. 3300 roku p.n.e i po co wkładał w nie słomę z traw.

"BEATmaszyna" 00.00-02.00 – Piotr Truszkowski zaprasza na  przegląd albumowych nowości: Liv.e, Disclosure, Undadasea, Kamaal Williams, oraz taneczny, europejski house. ​W drugiej godzinie specjalny set przygotowany przez Samarana - francuskiego DJ-a i producenta którego utwór "Paris Madness" na serwisach streamingowych osiągnął prawie 2 mln wyświetleń!


Za album "No Bad Days" The Dumplings otrzymali Fryderyka w kategorii "Najlepszy debiut". Druga płytą udowodnili swoją muzyczną dojrzałość Za album "No Bad Days" The Dumplings otrzymali Fryderyka w kategorii "Najlepszy debiut". Druga płytą udowodnili swoją muzyczną dojrzałość

pixabay pomidory 1200.jpg
Pomidor niejedno ma imię

 

Retransmisja koncertu The Dumplings w audycji "Będzie Głośno" po godz. 19.

The Dumplings to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia.

Ostatnia płyta "Raj" została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez The Dumplings. Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla nich stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

Koncert odbył się we wtorek 20.11.2018, o godz. 19.00, w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

 mat.prom./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka