Vitcat i Truant gośćmi w Nocy Rezydentów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 16:00
W środowy wieczór w Czwórce pojawi się urodzona w Warszawie Vitcat, czyli Magda Witak oraz Patryk Szulc, znany jako Truant. 
Magda Witak, znana jako Vitcat  i Truant
Magda Witak, znana jako Vitcat i TruantFoto: Wojtek Rojek

W pierwszej części audycji gościem Norberta „Berta” Borzyma będzie DJ-ka Magda Witak, znana jako Vitcat, która swoją przygodę z DJ-ką zaczęła pod koniec 2018 roku, podczas udziału w Smolna Academy.  Swój pierwszy występ przed większą publicznością zaliczyła podczas afteru po Revive. Miała okazję zagrać na takich festiwalach jak Undercity, Wisłoujście oraz na cyklu Welcome Back Devil by Shlømo.

Vitcat  grała w największych klubach w Polsce takich jak Tama, Sfinks700, Smolna, Prozak 2.0, CEL czy Crackhouse. Supportowała takich artystów jak Charlotte de Witte, Klangkuenstler, VTSS, Reinier Zonneveld, Blawan, Somewhen, Shlømo, Viper Diva, Rebekah, Kobosil, Stef Mendesidis, Introversion, Sara Landry, Don Woezik, Callush czy Alignement. W swoich setach przedstawia własną definicję muzyki: od szybkiego groove po trance i techno. 

Gościem najbliższej odsłony "Nocy Rezydentów" będzie także Truant, czyli Patryk Szulc - to bez wątpienia jedna z najbardziej dynamicznych postaci w świecie muzyki elektronicznej. Nie ma chyba klubu w Polsce, gdzie Patryk by nie grał, nie wspominając o festiwalach. Od 2014 Truanta mogliśmy usłyszeć na większości polskich festiwali: Audioriver Festival, Open'er Festival, LAS Camp, Palötzlich Am Meer (Nagle Nad Morzem), LAZZ, Wisloujscie, Come With Us, Summer Contrast Festival jak i również zimowy Snowfest. Związany obecnie ze stołecznym klubem Smolna.

Pierwszy raz za gramofonami stanął w 2004 roku w legendarnym, ale niestety nie istniejącym już klubie Paragraf 51. Jego miłość do wielu gatunków muzycznych pozwala mu często zacząć seta od breaków przez tribalowe oldcschoolowe techno i industrialne brzmienia kończąc junglami lub drum and bass’em. Przez ostatnie 15 lat zdołał zbudować solidny fundament, aby nazwać go człowiekiem orkiestrą. Jeżdżąc od najmłodszych lat do Wielkiej Brytanii czerpał inspirację z tamtejszych klubów. Zaowocowało to niedawno powstałym projektem EQUALIZED, w którym zaprasza reprezentantów londyńskiej sceny muzyki elektronicznej do polskich klubów.

Jak określić obecny styl Patryka? Pumping techno z surowym industrialem oraz szybkimi hi hatami.


***

Na  "Noc Rezydentów" w środę (31.06), o godz. 22.00 zaprasza  DJ Bert (Norbert Borzym).

aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna