Majka Jeżowska: nie śpiewam dziecięcych piosenek

- Irytuje mnie to określenie, bo piosenki dziecięce śpiewają dzieci. Wolę, jak się o mnie mówi: wokalistka familijna albo popowa - mówi Majka Jeżowska.
Majka Jeżowska na Boże Narodzenie zajada się kapeluszami, a na co dzień zajmuje spełnianiem marzeń. Nam opowiada o nowej płycie i mierzy się z absolutnie niepoważnym wyzwaniem
Majka Jeżowska na Boże Narodzenie zajada się kapeluszami, a na co dzień zajmuje spełnianiem marzeń. Nam opowiada o nowej płycie i mierzy się z "absolutnie niepoważnym" wyzwaniemFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Majka Jeżowska: nie śpiewam dziecięcych piosenek
Prowadzący Kruczkowski-Dziergowski Jan, Tomaszuk Mateusz
Opis

- Irytuje mnie to określenie, bo piosenki dziecięce śpiewają dzieci. Wolę, jak się o mnie mówi: wokalistka familijna albo popowa - mówi Majka Jeżowska.

"Wszystkie dzieci nasze są", "A ja wolę moją mamę" te przeboje nucą kolejne pokolenia Polaków. Nic więc dziwnego, że jej imieniem nazywane są przedszkola, pisze się o niej w podręcznikach, na festiwalach śpiewa jej piosenki. Mimo to Majka Jeżowska stanowczo twierdzi, że jest absolutnie niepoważna, nawet kiedy nagrywa z orkiestrą symfoniczną. - Tak właśnie stało się przy okazji mojej nowej płyty "Majka Jeżowska Symfonicznie", na której znajdą się wybrane przeze mnie piosenki z amerykańskich filmów familijnych - opowiada artystka.

Majka Jeżowska opowiada też, dlaczego nie można żyć bez marzeń i zdradza, jak z Marii stała się Majką. A w "absolutnie niepoważnym" sprawdzamy, czy nasz gość mógłby być Missy Elliott.

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji: 9.00

kul/mm

Goście Majka Jeżowska (wokalistka)
Playlista
Tagi

Playlista