#Zostańwdomu. "Dziś w lesie nie zaśnie nikt" dostępny w sieci

Niełatwy czas kwarantanny to doskonała okazja, żeby sięgnąć do zasobów online. W siecie pojawił się m. in. Film "Sala samobójców. Hejter" czy polski horror "W lesie dziś nie zaśnie nikt". O premierze online rozmawialiśmy z reżyserem Bartoszem Kowalskim.
Julia Wieniawa
Julia WieniawaFoto: mat prasowe: Michał Chojnacki Akson Studio
O Audycji
Tytuł

Odczarować horror. "To coś więcej, niż tylko rozrywka"

Prowadzący Błażej Hrapkowicz
Opis

Z powodu panującej pandemii koronawirusa niektóre produkcje, których premiera była zaplanowana na drugą połowę lutego została odroczona w czasie. Inni dystrybutorzy postanowili prenieść ją do sieci. Na ten krok zdecydowali się m.in. producenci filmu "Hejter", czy "Dziś w lesie nie zaśnie nikt". O tym ostatnim rozmawialiśmy z autorem Bartoszem Kowalskim.

- Zależało nam, aby być wiernym konwencji. Nie tworzyliśmy na siłę miksów gatunkowych. To slasher czerpiący z klasyki tego gatunku - tłumaczył.

- Wychowałem się na amerykańskim kinie grozy klasy B. Moim marzeniem od zawsze było stworzenie takiego filmu i przeniesieniu go na polski grunt. W Stanach horror ma niemal stuletnią tradycję. Przez lata gatunek ewoluował, ma wielu twórców i podgatunków, w Polsce dopiero kiełkuje. Produkcja, którą stworzyliśmy była swojego rodzaju eksperymentem. Chcę odczarować ten gatunek i pokazać, że to coś więcej, niż tylko rozrywka - komentował. 

Czy kultowy amerykański gatunek zaadaptuje się w rodzimym kinie? Możecie przekonać się o tym sami. "Dziś w lesie nie zaśnie nikt" jest już dostępny na jednej z wiodących platform streamingowych.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Data emisji: 22.03.2020

Godzina emisji: 14.08

ac

Goście Bartosz Kowalski
Playlista
Tagi
Playlista