Min T o "Assemblage": wszystko zorganizowałam sama

- Wybrałam muzykę elektroniczą, bo tu łatwo wszystko samemu zorganizować. Chciałam stworzyć własne utwory, z własnymi aranżami, dlatego uznałam, że komputer i odpowiednie programy muzyczne z klawiaturą midi to najlepsze narzędzia - mówiła Martyna "Min T" Kubicz.
Martyna Min T Kubicz z płytą Assemblage
Martyna "Min T" Kubicz z płytą "Assemblage"Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Min T: lubię mieć wszystko pod kontrolą
Prowadzący Bartek Koziczyński
Opis

Na krążku "Assemblage" znajduje się 11 utworów i bonus track, większość utrzymana w konwencji muzyki elektronicznej, ale jest także odrobinę soulu, trochę rocka. - To, co robię nazywam elektronicznym eksperymentalnym neosoulem - mówiła wokalistka w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.

Martyna Kubicz, oprócz pracy z komputerem i korzystania z gotowych sampli, stara się także nagrywać własne dźwięki, m.in. odgłosy natury. Na płycie "Assemblage" usłyszymy też żywe instrumenty: perkusję, gitary i bas. Kubicz, jako absolwentka szkół muzycznych, sama podłożyła na krążek linię fortepianu.

Jak powstawała jej płyta, jak wyglądała jej muzyczna edukacja, jak wspomina swoje przygody w telewizyjnych talent show i dlaczego zdecydowała się studiować songwriting w Berlinie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której także utwory samej Min T.

Krążek "Assemblage" został "Płytą tygodnia" w Czwórce. Zobacz więcej >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 10.11.2017

Godzina emisji: 13.05

kd/ac

Goście Martyna Kubicz
Playlista
Tagi
Playlista
  • ONE OK ROCK , - Listen
  • Min T, - Down On
  • Min T, - Motion
  • Miglis Nicole, Bonobo, - Surface
  • Glasspop, - I Need Somebody
  • List Otwarty, - Ledacznica
  • Beck, - Colors