Płyta tygodnia. Martyna "MIN t" Kubicz "Assemblage"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 09:25
Nakładem wrocławskiej wytwórni Regime Brigade pojawił się długogrający album młodej wokalistki i producentki Martyny Kubicz pt. "Assemblage". Zawartość materiału to efekt jej sumiennej pracy na przestrzeni dwóch ostatnich lat.
Min t
Min tFoto: mat. pras.

Z końcem listopada otrzymujemy nową, wielotwarzową pozycję dla dorobku polskiej sceny alternatywnej. Neo-soulowy kolaż MIN t mieści w sobie energię żywego instrumentarium mieszającego się z elektroniką. Słuchając albumu traficie na wiele barw - od żywych i nasyconych, po te blednące czy chłodniejsze. Przekrój brzmieniowy można było usłyszeć już w singlach promujących płytę, czyli "Motion" i "Missing the Air". Od przepastnej, future funkowej aranżacji - artystka przeskakuje w industrialne i przepełnione niepokojem przestrzenie kompozycyjne.

Odważne eksperymenty MIN t mają miejsce w każdym z dwunastu utworów, co czyni materiał szczególnym i wymagającym. Taneczny groove momentami ustępuje miejsca hipnotyzującemu downtempo, by znów przekształcić się w hałaśliwą, gitarową paradę, której wtórują rozbudowane sekcje perkusyjne. Wrocławianka (studiująca aktualnie na jednej z berlińskich szkół muzycznych) próbuje nowych rozwiązań wykorzystując umiejętności techniczne także w warstwie wokalnej, bawiąc się tempem i śpiewając, a nawet rapując.

Konceptualną formułę zauważymy również po stronie wizualnej wydawnictwa. Autorką okładki jest Dorota Kaczmarek, a o oprawę graficzną dzieła zadbała Katarzyna Balicka. Zdjęcia wykonał Andrzej Sieńkowski. Jak brzmi materiał na żywo będziemy mieli okazję się przekonać jeszcze w tym roku w ramach pierwszej części trasy koncertowej. MIN t usłyszymy m.in. we Wrocławiu, Hamburgu, Szczecinie, Poznaniu czy Krakowie.

 1. Icarus
 2. Down / On
 3. Motion (Alternative Version)
 4. Her Story
 5. Blues Keeps Crooning
 6. Bad Energy Sunflower
 7. Missing The Air
 8. Mousetrap
 9. Gates
 10. Part Of Me
 11. One Two Free Fall
 12. Bonus Track: Motion

 mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka współczesna
Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Smiths. Legenda brytyjskiego indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 16:05
Lider zespołu Steven Patrick Morrissey w błyskawicznym tempie stał się głosem pokolenia i wyrocznią wyspiarskiej młodzieży w latach 80. XX w. Choć zespół istniał zaledwie pięć lat ich muzyka do dziś inspiruje wielu młodych artystów.
rozwiń zwiń