Linia Nocna i hołd dla lat 80.

Minął już ponad miesiąc od ukazania się ich debiutanckiego krążka. - O samym materiale z tego albumu możemy już mówić na spokojnie, bo już minęło trochę czasu odkąd go ukończyliśmy. Teraz jesteśmy w takim wirze koncertowym. Zaczęliśmy trasę promującą... Nasze głowy są teraz na Spring Breaku - przyznają muzycy Linii Nocnej.
Linia Nocna i Damian Sikorski
Linia Nocna i Damian SikorskiFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka
O Audycji
Tytuł Linia Nocna i hołd dla lat 80. 
Prowadzący Sikorski Damian
Opis

Singiel "Znikam na chwilę" był 12 piosenką, jaką Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec stworzyli razem. - Niektóre nasze piosenki wpadają do szuflady nicości i nie są nigdy publikowane - mówi Monika. - Inne doczekały się dziesięciu wersji i płytowa jest którąś tam po zmianach - dodaje.

Goście Damiana Sikorskiego przyznają, że długo szukali swego kierunku muzycznego. Oboje są wykształconymi muzykami, jedna na płycie rzadko używają swoich "głównych" instrumentów. Monika porzuciła flet poprzeczny i fortepian dla wokalu, Mikołajowi zdarza się jeszcze sięgnąć po bas.

W utworze "Nad Wisłą" pojawia się Kuba Sienkiewicz, muzyk zespołu Elektryczne gitary, jak przyznaje Linia Nocna to ich małe, spełnione marzenie.
Co z muzyki XX wieku odnajdziemy w ich utworach? Jak wyglądają ich koncerty? I co planują na kolejny album? O tym wszystkim w nagraniu audycji.

***  

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Linia Nocna (Monika Mimi Wydrzyńska, Mikołaj Trybulec)

Data emisji: 17.03.2018

Godzina emisji: 13.05

Goście Mikołaj Trybulec, Monika Wydrzyńska
Playlista
Tagi
Playlista