Polskie Radio
Section05
Numer Raz

Bartek Królik: mam potrzebę ciągłego eksplorowania muzyki

"Pan od muzyki", współtwórca zespołu Sistars i projektu Spoken Love powrócił z nową solową płytą i jak przyznaje, album "14" to "zupełne inna para kaloszy". - Nie lubię się nudzić, więc nie nagrywam takich samych piosenek - mówi Bartek Królik. - Mam potrzebę ciągłego eksplorowania muzyki. Czuję się wtedy tak, jakbym podróżował po świecie. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Numer Raz muzyka elektroniczna Bartek Królik

Ostróda Reggae Festiwal 2023. "Polskie reggae ma się świetnie"

Zion Train, Nattali Rize, Vavamuffin, Dub Pistols, Immanuel czy Tabu - to tylko niektóre z gwiazd, jakie usłyszymy podczas tegorocznego Ostróda Reggae Festival. - Staramy się nie zamykać w jednym "podgatunku" reggae, chodzi o pozytywne wibracje, pulsujące brzmienia i dobrą zabawę - mówił dziennikarz muzyczny Mirosław "Maken" Dzięciołowski. Święto muzyki wystartuje już po raz 22. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maken Numer Raz reggae Ostróda Reggae Festival

"Niechciani nielubiani". Historia polskiego rapu na kartach książki

- Chciałem, by moja książka była zrozumiała także dla ludzi spoza naszego środowiska, zwyczajnych odbiorców, bo wydaje mi się, że do dzisiaj w bardzo wielu kręgach nie wybrzmiała kulturotwórcza rola, jaką hip-hop odegrał, i do dziś odgrywa, w Polsce - mówił w Czwórce Filip Kalinowski, autor książki "Niechciani nielubiani" o historii polskiego rapu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka literatura rap Numer Raz