Nata'tu: teraz czuję alternatywną elektronikę

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 14:30
- Mój udział w talent show to był pewien etap. Chciałam spróbować swoich sił - mówi artystka w Czwórce. - Teraz skupiam się na autorskiej muzyce. W tym, co robię się odnajduję, to jest mój kierunek - dodaje.
Audio
Renata Tuszyńska, czyli natatu oraz Wiktor Kuć i  Witalis Popow, czyli duet producencki Griot Groov
Renata Tuszyńska, czyli nata'tu oraz Wiktor Kuć i Witalis Popow, czyli duet producencki Griot GroovFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
Tytuł Nata'tu: teraz czuję alternatywną elektronikę
Prowadzący Kasprzyk Maciej
Goście Renata Tuszyńska, Wiktor Kuć, Witalis Popow
Opis

- Wciąż lubię śpiewać i soulowo, i popowo, i jazzowo nawet - mówi Renata Tuszyńska w Czwórce. - Epka "Świt" to nasz wspólny projekt z chłopakami z Griot Groove. Zajęłam się pisaniem tekstów, razem wymyślaliśmy linię melodyczną do wokalu, chłopaki zajęli się produkcją - dodaje. 

Duet producencki Griot Groove kojarzony jest z progresywną, awangardową sceną. - W przypadku tej epki coś nam grało w duszy. Chodziło o to, by uwolnić emocje, które w danej chwili nam grały - mówią zgodnie producenci. 

"Świt" nata'tu jest Czwórkową Płytą Tygodnia >>>

Trzy utwory, które znajdują się na epce "Świt" wyśpiewane są po polsku. Dlaczego właśnie język ojczysty jest dla nata'tu tak ważny? Czym są wpływy Podlasia na tym albumie? Czy na epce nata'tu, a także w dokonaniach Griot Groov jest jakaś specyficzna, regionalna magia? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 13.05

pj/kd

 

Playlista
Tagi