Myasta: "Tańcz" to nasza muzyczna wizytówka

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 16:20
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem jest to piosenka "Tańcz" zespołu Myasta.
Zespół Myasta
Zespół MyastaFoto: Ania Powałowska

Zobacz
będzie głośno 1200.jpg
Składanka "Będzie głośno!" od Czwórki już w ten piątek!

Utwór znalazł się na debiutanckiej płycie zepołu, której wydanie było nagrodą w trzeciej edycji konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Uzasadniając wybór zwycięzcy jurorzy przyznali, że grupa Myasta zaskoczyła ich połączeniem pozytywnej wibracji reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska - SPRAWDŹ >>>

Posłuchaj
03:59 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - myasta 27.05.2021.mp3 Zespół Myasta o singlu "Tańcz" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Zobacz
kasia lins 1200 press.jpg
Kasia Lins o "Wierszu ostatnim": dzika i zmysłowa historia

Singlem promującym krążek "Na dobrym kursie" był utwór "Tańcz". - Pomysł był taki, żeby zrobić numer imprezowy, ale taki, który byłby naszą wizytówką. Którym moglibyśmy się przedstawić słuchaczom na przykład w radiu czy w internecie, a na koncertach tą piosenką się żegnać - wspomina wokalista Michał "Majki" Kowalski. - Wymyśliłem linię basową i zaproponowałem ją chłopakom. Szybko złapaliśmy wspólny vibe, zrobiliśmy aranżację i od razu zaczęliśmy go grać.

MYASTA - Tańcz / Czwórka

Tekst utworu porusza temat dyskryminacji, porusza serca i wyobraźnię, a teledysk w reżyserii Adriana Pietraszkiewicza wzmacnia jego przekaz Michał "Majki" Kowalski

Myasta to ośmioosobowy skład mieszkający na co dzień w trzech sąsiadujących miastach: Bydgoszcz, Toruń, Chełmno. Tworzenie muzyki w takich warunkach wymaga samodyscypliny i trochę wyrzeczeń. Mimo to członkowie grupy przyznają, że w tym procesie uczestniczą wszyscy - bez wyjątku. - Inspiracją do numeru był riddim, który puścił nam "Majki". Przegrywaliśmy go w studiu, dodając własne pomysły i w pewnym momencie "Tańcz" zachęło "wymiatać" - mówi perkusista Mariusz Mitura. - Ten kawałek w pewnym sensie otworzył nam drogę do kariery.

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 27.05.2021

Godzina emisji: 13.43

kul

Czytaj także

Ars Latrans. O miłości z dwóch różnych perspektyw

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 09:50
Ars Latrans to interdyscyplinarny festiwal sztuki, który co roku zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków. - W tym roku planujemy koncert, ale w formie spektaklu muzycznego. Wciąż poszukujemy konwencji, w której się on odbędzie i mamy nadzieję, że stworzymy zupełnie nowy byt - mówi Piotr Wykurz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plastic. Do "Space" włączyli cykady z Minneapolis

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 12:20
- Inspiracją do tej płyty były nasze podróże, a podróżowaliśmy po to, by zobaczyć koncerty różnych gwiazd, głównie takich, które już odchodzą i być może to była ostatnia okazja, żeby je zobaczyć - mówią muzycy zespołu Plastic o płycie "Space". 
rozwiń zwiń