Marika: moje serce nadal jest pełne miłości

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 14:50
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Marta Marika Kosakowska opowiada o utworze "Moje serce".
Marika w Czwórce
Marika w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

"Piosenka taka, jak ja"

"Moje serce" utorowało mi drogę do kontraktu z dużą wytwórnią i pozwoliło zająć się muzyką na poważnie Marika

- "Moje serce" subtelnie wpasowuje się w duszny klimat tego gorącego lata - tak w 2007 roku premierę piosenki Mariki zapowiadał wydawca artystki - wytwórnia Karrot Kommando. Był to solowy debiut wokalistki i autorki tekstów, o której szybko zaczęto mówić "królowa dancehallu". - Historia tej piosenki jest taka jak moja historia. Jestem dziewczyną, która wyrosła na soundsystemach i tekst do "Mojego serca" powstał, kiedy występowałam z didżejami. Śpiewałam ją do jamajskiego podkładu, ale od początku wiedziałam, że chcę ją "uwiecznić" studyjnie - wspomina Marika. - O nowe bity poprosiłam Ola Molaka i Kubę Kinsnera i ten duet producencki odpowiadał za nowe brzmienie piosenki.

Posłuchaj
05:06 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - marika 17.06.2021.mp3 Serce Mariki - jak powstała pierwsza piosenka artystki? (Muzyczny Lunch/Czwórka)

"Miłość nie jest prostą sprawą"

Debiutancki album robiłam po godzinach. Za moje oszczędności i za pożyczkę z wytwórni. Wszystcy wierzyliśmy, że to się uda. I dzięki Bogu, mieliśmy rację Marika

Utwór znalazł się na pierwszej płycie Mariki - albumie "Plenty". Wydawnictwo otrzymało dobre recenzje od dziennikarzy, spodobało się także słuchaczom i otrzymało dwie nominacje do nagrody Fryderyk w 2009 w kategorii Album Roku Hip-Hop/R&B oraz w kategorii Nowa Twarz Fonografii. - To do dziś najważniejsza piosenka w mojej karierze - podkreśla rozmówczyni Marty Goluch. - Ludziom kojarzy się ona z zakochaniem, z randkowaniem, a nawet z pierwszymi tańcami na weselach. Ale sam tekst "Mojego serca" nie opowiada o początkach miłości. Wręcz przeciwnie - w swojej genezie nosi ciężar zaklęcia, które chciałam wtedy rzucić na swoje życie. Na mojego partnera i na poważne problemy, z którymi się borykaliśmy i których nie uniosłam - dodaje Marika. 

Marika - Moje serce (Czwórka Live)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotowała: Marta Goluch 

Data emisji: 17.06.2021

Godzina emisji: 13.43

kul