WaluśKraksaKryzys: muzyczny debiut wciąż jest w moim koncertowym secie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 15:28
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem WaluśKraksaKryzys i "DziwneDźwięki". 
WaluśKraksaKryzys
WaluśKraksaKryzys Foto: ShowTheShow

Kariera młodego muzyka o ekscentrycznym pseudonimie WaluśKraksaKryzys zaczęła się w głębokim undergroundzie. Debiutancki album artysty został wydany w małym, niezależnym labelu Trzy Szóstki. Artysta przyciągnął uwagę słuchaczy swoim nieokrzesanym brzmieniem i emocjonalnie rezonującymi tekstami. Te cechy obrazuje kawałek "DziwneDźwięki".


Posłuchaj
03:44 czwórka muzycny lunch 01.07.2021.mp3 WaluśKraksaKryzys opowiada o swoim utworze "DziwneDźwięki" (Czwórka/Muzyczny Lunch)

 

- To był numer, z którym pierwszy raz występowałem na żywo. To było przeżycie, którego zupełnie nie pamiętam, przez tremę, nerwy, miks uczuć czy nie robię z siebie idioty przez pisanie piosenek i wykonywanie ich - wspomina artysta. - Natomiast pamiętam, że ten numer był pierwszym. Fajnie wracać do tego momentu, patrząc jaką drogę przebyłem - dodaje. - To była jedna z moich pierwszych prób wokalno-kompozytorskich.

Tworząc ten numer, byłem przepełniony frustracją życiem. Szkoła totalnie mnie przygniatała, czułem się tam źle, byłem otoczony niewłaściwymi ludźmi, było mi smutno Z tego zagubienia wziął się numer "DziwneDźwięki" WaluśKraksaKryzys


WaluśKraksaKryzys zdradza, że cieszy go, że ten numer jest do tej pory w koncertowym secie i sprawia mu dużo frajdy. Twórczością Walusia zainteresowała się jedna z największych polskich telewizji, zapraszając go do swego programu śniadaniowego. Tam zagrał "DziwneDźwięki", numer o depresji, strachu i samotności. - Zagrałem kawałek, który wierci dziurę w konwencji programu śniadaniowego. Dla mnie to jest mega frajda i zajawka robić coś, co nie ma prawa się wydarzyć. Oczywiście trochę dostałem za to po uszach - opowiada. - Załamywanie konwencji sprawia mi frajdę, i myślę, że dla całej sceny działa dobrze - dodaje. 

WaluśKraksaKryzys/WaluśKraksaKryzys - DziwneDźwięki

Dziś Waluś i jego kariera są w innym miejscu. "Atak", drugi album artysty, ugruntował jego pozycję na scenie alternatywnej, ale "DziwneDźwięki" to wciąż ważny numer w jego dyskografii. - To nadal dla mnie ważny numer, dla ludzi chyba też. Dziś, w czasach lockdownu, jest dla mnie nadal aktualny - podkreśla. 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotowała: Kuba Piątkowski

Data emisji: 01.07.2021

Godzina emisji: 13.24

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA