Perfect Son: nagrałem piosenkę o tym, że jest za dobrze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Martyna Matwiejuk rozmawia z Tobiaszem Bilińskim o piosence "It's For Life". 
Tobiasz Biliński
Tobiasz BilińskiFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

"Cast" było opowieścią o wielkich nadziejach i odkrywaniu mocy drzemiącej w człowieku, która pozwala mu na wytrwałość w walce ze swoimi demonami, słabościami i przeszłością Perfect Son

Utwór promował wydany w 2019 roku album "Cast" - pierwszą płytę, którą występujący pod pseudonimem Perfect Son artysta nagrał dla legendarnej amerykańskiej wytwórni Sub Pop. - Mam tendencję do komplikowania wszystkiego i czasami mam tak, że kiedy powracam do starych piosenek, to one mnie denerwują przez to, że są takie trudne - opowiada Tobiasz Biliński. - Z tym numerem nie miałem takiego problemu. Wiadomo było, że potrzebuję singla, to siadłem i stworzyłem prosty bit, do którego zacząłem coś tam robić. Potem w wytwórni usłyszałem, że to najlepsza piosenka z tego krążka.

Posłuchaj
05:08 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - prefect son 05.08.2021.mp3 Perfect Son o kulisach powstania utworu "It's For Life" (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

W moim życiu bywało różnie i różnie radziłem sobie ze sprawami. Kiedy zacząłem wychodzić na prostą, wziąłem ślub i osiągnąłem inny level, pomyślałem, że musi być w tym jakiś haczyk Perfect Son

Tekst utworu "It's For Life" pobudza do odważnego snucia marzeń, zapewnia, że wszystko będzie w porządku i zachęca do głębokiego odczuwania. W trakcie jego tworzenia autor chodził kilka centymetrów nad chodnikami. - Jak już ją napisałem, sam się zdziwiłem, że jest taka pozytywna - śmieje się rozmówca Martyny Matwiejuk. - Ale z drugiej strony warstwa brzmieniowa tej kompozycji  już nie jest tak pogodna. Wyczuwa się w nim grozę.    

Perfect Son - It's For Life [LYRIC VIDEO] / Sub Pop

Na płycie "Cast" w sumie znalazło się 10 utworów, które zostały wyprodukowane przez samego artystę we współpracy z Marcinem Buźniakiem w studiu Axis Audio w Warszawie.

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotowała: Martyna Matwiejuk

Data emisji: 05.08.2021

Godzina emisji: 13.45

kul