LAS Festival 2022. "Dla nas liczy się muzyczny klimat"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 17:57
Na festiwalu wystąpią m.in. muzycy z Catz'n'Dogz. Usłyszymy też takie gwiazdy jak KAMP!, MIN t, Kosy, Positive Thursdays In Dub, Essex, Riyoon, Skarby, Ikrvs oraz Noon.
LAS Festival
LAS FestivalFoto: mat. pras.

Impreza odbywać się będzie od 29 czerwca do 4 lipca. Wówczas łąki i lasy regionu Gór Kamiennych staną się tłem jednego z najciekawszych festiwali muzyki elektronicznej w kraju. LAS Festival odbywa się w Paczynie, niewielkiej, liczącej 80 mieszkańców wiosce, ukrytej w gąszczu ponad 40 hektarów lasów i łąk. Malowniczo położona festiwalowa polana już od sześciu lat utrzymuje się na liście wakacyjnych celów miłośników elektronicznych scen open airowych i poszukiwaczy harmonijnego odpoczynku z całego kraju i zagranicy. - To miejsce znalazło nas samo. Trafiliśmy na nie przypadkiem i właściwie od razu okazało się idealne, odpowiada klimatowi festiwalu - podkreślał w rozmowie z Czwórką Rafał Konert, współorganizator festiwalu. 

LAS zaczynał jako kameralna impreza, skierowana do grupy bliższych i dalszych znajomych organizatorów. Miał to być wypad w naturę dla "przewietrzenia głów i odetchnięcia" od wrocławskiego tempa życia. Z każdym kolejnym rokiem chętnych przybywało, a ubiegłoroczna odsłona imprezy zwabiła ponad 4 tys. uczestników. Przed nami już szósta edycja imprezy, która przyciąga różnorodnością scen. Wśród gatunków pojawi się surowe techno, ale także subtelny deephouse, psytrance i muzyka instrumentalna na żywo. - Mamy pięć muzycznych stref, każda utrzymana w innym klimacie - mówił Rafał Kunert. Lineup ma zadowolić fanów różnych odłamów muzyki "płynącej zgodnie z rytmem lasu". - Nad każdą czuwać będzie ekipa albo kurator. Moim kluczem doboru muzyki było to, by występujący artyści byli spójni, a ich twórczość stanowiła jedną opowieść - tłumaczył organizator. - Bardziej niż rozpoznawalność liczyło się to, by klimat twórczości był jak najciekawszy.

Posłuchaj
07:16 _PR4_AAC 2022_06_08-13-16-30.mp3 O tegorocznej odsłonie festiwalu LAS opowiada Rafał Konert (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Festiwal LAS wizualizacje/mat. pras. Festiwal LAS wizualizacje/mat. pras.

Istotnym elementem festiwalu są wizualizacje. - Budujemy instalacje elektryczne - to cała wielka maszyna, która już ruszyła. Chodzi nam o to, by za każdym razem goście mogli być zaskoczeni. To ważna część festiwalu i chcemy rozwijać się także w tym kierunku - podkreślał Rafał Konert. Organizatorzy LASu chcą także promować młode talenty muzyczne i ogłosili specjalny konkurs na seta. - Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń. Trzeba było nagrać i przesłać nam do 30 minut seta, a wybranych adeptów zapraszamy na konkretną scenę muzyczną. Na basowej scenie pojawi się w tym roku dwóch młodych artystów, na pozostałych także będą nowe nazwiska - tłumaczył gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: Rafał Konert (współorganizator festiwalu LAS)

Data emisji: 08.06.2022

Godzina emisji: 13.15

kd