Polskie Radio
Section05
Podróże z Czwórką

Narciarski raj w Andorze i Dali na bulwarze

Andora la Vella to najwyżej położona stolica w Europie. Miasto znajduje się na wysokości powyżej 1000 m.n.p.m., a otaczają je Pireneje. To zupełnie nietypowe miejsce, odwiedzane zimą głównie przez miłośników wysokogórskich sportów na śniegu. Nic dziwnego, miasto słynie z malowniczych górskich szlaków i dobrych ośrodków narciarskich. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka andora Podróże z Czwórką podróże turystyka zabytki Martyna Matwiejuk

Smaki włoskich miast. Tam tradycja spotyka się z nowoczesnością

Jeśli ktoś chciałby opisać Włochy, to pewnie musiałby stworzyć wielotomową publikację. Flavia Borawska-Bromska i Małgorzata Minta wybrały pięć włoskich miast: Wenecję, Bolonię, Rzym, Mediolan i Florencję. W książce "Ciao! Włoskie opowieści, miejsca i smaki" zdradziły ich kulinarne, i nie tylko, tajemnice. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Włochy Podróże z Czwórką turystyka Kamil Jasieński Rzym Wenecja jedzenie kuchnia włoska

Barwne orszaki, flamenco i Antonio Banderas. City break w Maladze

W kulturze hiszpańskiej Święto Trzech Króli (El Dia de Los Reyes Magos) to jedno z najbardziej wesołych i kolorowych świąt w roku. Tego dnia mieszkańcy Malagi obdarowują się prezentami., a dzień wcześniej na ulice wychodzą pochody przebranych za różne postaci ludzi, którzy rozrzucają cukierki oraz drobne upominki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże hobby Podróże z Czwórką costa del sol malaga STYL ŻYCIA Kamil Jasieński