Małe miasta. Holak i Gudel z nową płytą jadą na "Wesele"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 14:51
- Ogłaszamy się też jako zespół weselny, ale póki co robimy concept album z piosenkami o ślubach - mówili Mateusz Holak i Mateusz Gudel, muzycy duetu Małe Miasta. 
Małe Miasta i Numer Raz w studiu Czwórki
Małe Miasta i Numer Raz w studiu Czwórki Foto: Czwórka

Ostatni album Małych Miast to "Plecy pomników" z 2018 roku. Potem nastał czas pandemii i solowych projektów artystów. - Album, który wydajemy dziś znów, jako zespół tworzyliśmy 3,5 roku - tłumaczył Mateusz Holak.

Dotychczasowe nagrania brzmieniowo oscylowały wokół rytmiki trapowej. Teraz artyści przyznali, że ciągnie ich w stronę współczesnego funku i odrobiny dobrze rozumianego disco. To swoiste "rozszerzenie muzycznego arsenału".

- Zawsze byliśmy gdzieś pomiędzy graniem na gitarze a rapem. W nowym singlu akcent przesunięty jest także w stronę hip-hopową, disco-punkową. Na płycie mamy tematy trapowe, a singlem "Kiedy moje wesele" zapowiadamy nadchodzący krążek - podkreślali artyści. To pierwsza piosenka, którą muzycy napisali na nową płytę "Wesele", i która zarazem będzie ją otwierać. 

Posłuchaj
06:21 czwrka miasta 2022_08_05-13-45-05.mp3 Małe Miasta o swoich muzycznych planach (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Źr. PNG BOYS - Małe Miasta/Kiedy moje wesele

To będzie "weselny koncept album", znajdzie się na nim też utwór "Biała sukienka". - Cała płyta oscyluje wokół tematu wesela - mówił Gudel. - Nasz krążek można odbierać jako opowieść, która przechodzi przez najważniejsze punkty imprezy: przygotowanie do niej, samej zabawy i tego, co dzieje się później. Nie będzie tu coverów - podkreślali artyści. 

Na razie Małe Miasta przygotowują się do koncertowania na żywo. - Wciąż nie możemy zdradzić, gdzie i kiedy będzie można nas usłyszeć, ale podpowiemy, że będzie to niespodzianka - mówił Holak.

Mateusz Holak/got. Martyna Ogonek/Czwórka Mateusz Holak/fot. Martyna Ogonek/Czwórka

 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Marcin "Duże Pe" Matuszewski

Gość: Mateusz Holak i Mateusz Gudel (Małe Miasta)

Data emisji: 05.08.2022

Godzina emisji: 13.45

kd

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń