WaluśKraksaKryzys o numerze "DziwneDźwięki". "Powstał z frustracji codziennością"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 17:22
- Ten mój drugi numer. Powstał, gdy jeszcze nie wiedziałem, do czego w piosence służy tekst, pozbawiony jest więc wszelkich metafor i kalkulacji - wspominał artysta w rozmowie z Czwórką. 
WaluśKraksaKryzys podczas koncertu w ramach trasy Męskie Granie 2022
WaluśKraksaKryzys podczas koncertu w ramach trasy Męskie Granie 2022Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

WaluśKraksaKryzys, czyli Roman Waluś to artysta, który w ciągu ostatnich lat stał się niezwykle popularny. Zdaniem dziennikarza czwórki Adama Smolarka jest "jedną z wizytówek polskiej muzyki rockowej i gitarowej", a od czasu wydania debiutanckiej płyty "Atak" podbija sceny dużą dawką energii, nietuzinkowym brzmieniem i szczerością. Z tego albumu pochodzi m.in. piosenka "DziwneDźwięki".

- Ten numer wynikał z frustracji życiem codziennym: najpierw chodzeniem do szkoły, a potem do pracy. To były pierwsze próby pisania tekstów i komponowania - wspominał artysta. - Były to więc utwory nieprzemyślane, bo po prostu nie wiedziałem, do czego służy tekst w piosence. To dosłowne wyznania, które dotyczą mojej codzienności i tego, jak wyglądały moje ówczesne dni - opowiadał wokalista. - Tu nie ma metafor i kalkulacji, są po prostu opowieści, nierzadko natury depresyjnej - tłumaczył.  

Źr. WaluśKraksaKryzys/DziwneDźwięki

W tym roku WaluśKraksaKryzys wystąpił podczas Off Festiwalu z materiałem z kolejnego krążka "Miły młody człowiek". - Miałem przed nim tremę, jednak to był super koncert, który bardzo przeżywałem. Mógłbym stać i pop prostu grać, to była bardzo wartościowa chwila i duże przeżycie - podkreślał wokalista. Jak opowiadał, najważniejsze dla niego są emocje słuchaczy. - Mogę się domyślać że ktoś czuje to, przez co ja już przechodziłem, ma w sobie jakąś pustkę, czy duże pokłady smutku - opowiadał.

Posłuchaj
06:03 _PR4_AAC 2022_09_22-13-45-53.mp3 WaluśKraksaKryzys opowiada o numerze "Dziwnedźwięki" i swoich muzycznych planach (Muzyczny lunch/Czwórka)

Dziś WaluśKraksaKryzys zapowiada cykl koncertowy pod hasłem "Trasa promująca romantyczny styl życia". - Sam nie wiem, czego mogę się podczas niej spodziewać. Jedziemy do ośmiu miast, a startujemy podczas festiwalu Rób Reggae im. Roberta Brylewskiego. To dla mnie ważny festiwal, a cała trasa to nowy początek. Utwory, które będę grał są wzbogacone o dodatkowe treści - zapowiadał WaluśKraksaKryzys. 

Czytaj także:

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał Daniluk

Materiał przygotował: Adam Smolarek

Data emisji: 22.09.2022

Godzina emisji: 13.40

kd

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń