Z mrocznych lat 80. na festiwal Róbrege 2016

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:49
Immanuel to jedna z najważniejszych warszawskich kapel wyrastających z rdzenia łączącego elementy punku i reggae. W październiku powracają na festiwal Róbrege, a w Czwórce przemierzamy ich historię aż do dnia dzisiejszego.
Audio
  • Immanuel powraca na warszawski festiwal Róbrege (Strefa Dread/Czwórka)
Muzycy z Immanuela, Jacek Dżeksong Onaszkiewicz (gitara i wokal) i Beniamin Onaszkiewicz (perkusja) w czarno-żółtym studiu
Muzycy z Immanuela, Jacek "Dżeksong" Onaszkiewicz (gitara i wokal) i Beniamin Onaszkiewicz (perkusja) w czarno-żółtym studiu Foto: Czwórka

- Immanuel powstał w 1983 roku, a jego początki związane są z ulicą Pańską w Warszawie. Następnie trafiliśmy do legendarnego klubu Hybrydy - wspomina Jacek "Dżeksong" Onaszkiewicz, gitarzysta, wokalista i jeden z założycieli Immanuela. Przez trzy lata w garażu pod Warszawą budowali swój debiutancki materiał, dlatego też pierwszy koncert zagrali dopiero w 1986 roku w Kielcach. Wtedy dali się już jednak poznać jako nietuzinkowi artyści, którym zależy na mocnym przekazie i eksperymentowaniu.

A jak potoczyły się dalsze losy zespołu? Jakie mieli problemy z cenzurą po koncercie w Jarocinie w 1986 roku? I jak ta undergroundowa kapela z mrocznych lat 80. trafiła do Stanów Zjednoczonych? Tego dowiecie się z nagrania najnowszej "Strefy Dread". W audycji słuchaliśmy historycznych już kawałków Immanuela, a także nowszego materiału stworzonego z Michaelem Blackiem. Mówiliśmy także o tym, co będzie się działo 2 października pod Pałacem Kultury w Warszawie na festiwalu Róbrege 2016 oraz o planch kapeli na najbliższą przyszłość.

***

Tytuł audycji: "Strefa Dread"

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Jacek "Dżeksong" Onaszkiewicz i Beniamin Onaszkiewicz (Immanuel)

Data emisji: 20.09.2016

Godzina emisji: 22.06

jsz/pj

        

Czytaj także

Dup! - "Zwei" to reggae z Majką Jeżowską

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 22:00
Radek Ciurko, znany z takich formacji, jak Bakszysz czy Jamal i Tomek Krawczyk z Paprika Korps jako Dup! nagrali właśnie drugi już krążek pt. "Zwei" we współpracy z Majką Jeżowską.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartendersi poruszają Polaków w rytmie ska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 10:58
"Poles Are Movin’" to tytuł najnoweszgo krążka 10-osobowego, ska-jazzowego combo, The Bartenders, który pojawi się na półkach sklepowych już dziewiątego września. Jakie skrywa niespodzianki?
rozwiń zwiń