Ment ft. Julia Wieniawa i okołowalentynkowy lovesong "Oszaleję"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2024 22:40
Ment prezentuje okołowalentynkowy lovesong "Oszaleję" z gościnnym udziałem Julii Wieniawy. Utwór na swoją premierę trochę musiał poczekać, tak jak długo zapowiadana płyta, którą promuje. - To były też moje formalne poszukiwania wytwórni, która będzie chciała tego, co ja z tej muzyki - mówi artysta w Czwórce. - Finalnie jakby już się zaczęło otwarcie nowej furtki, z czego się bardzo cieszę. Oficjalnie możemy powiedzieć, że zapowiadam swój solowy album.
Ment ma już gotowe nowe kawałki na swoją solową płytę. Jednym z nich jest Oszaleję nagrany z Julią Wieniawą.
Ment ma już gotowe nowe kawałki na swoją solową płytę. Jednym z nich jest "Oszaleję" nagrany z Julią Wieniawą.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Ment jest znanym producentem muzycznym, który współpracował między innymi z Rasmentalism i Flirtini.
  • Właśnie światło dzienne ujrzał jego singiel "Oszaleję" z gościnnym udziałem Julii Wieniawy. 
  • To kolejny, po "What's Your Feeling", utwór nagrany z Wieniawą, który ma się znaleźć na długo zapowiadanej solowej płycie artysty.

"Oszaleję" to kolejny utwór, który Ment nagrał z gościnnym udziałem Julii Wieniawy. Pierwsze szkice powstały podczas pobytu artysty na Teneryfie. - To było po pierwszym lockdownie, gdy wszystko zamknęli. Pojechałem tam na dwa miesiące, a zostałem siedem - wspomina gość Czwórki. - Ten kawałek dosyć długo dojrzewał, bo prawie dwa lata od wejścia do studia. Utwór powstał co prawda na tej samej sesji co "What's Your Feeling". Tylko tamten numer skończyliśmy szybko, a tu czekaliśmy na tekst, później go poprawiliśmy, następnie nagrywaliśmy harmonię, i się zeszło.


Ment ft. Julia Wieniawa i "Oszaleję"

Singiel "Oszaleję" pojawił się tuż przed walentynkami i jest zapowiedzią solowego albumu artysty, którego premiera po raz kolejny jest przekładana. - To były też moje formalne poszukiwania wytwórni, która będzie chciała tego, co ja z tej muzyki i finalnie jakby już się zaczęło otwarcie nowej furtki, z czego się bardzo cieszę - opowiada rozmówca Damiana Sikorskiego. - Dzisiaj formalnie, oficjalnie możemy powiedzieć, że zapowiadam swój solowy album.


Źr. YouTube/MENT - Oszaleję ft. Julia Wieniawa (Official Video)

Artysta wydanie płyty zapowiadał już w zeszłym roku. Pierwszym, który ujrzał światło dzienne, był wydany w czerwcu 2022 roku "Movin’ On", wystąpiła w nim gościnnie Alicja Szemplińska. Drugim singlem promującym solowy album był "What's Your Feeling", utwór nagrany z Julią Wieniawą. Minął rok i pojawił się utwór "Oszaleję". Jak tłumaczy gość audycji, w odróżnieniu od zeszłorocznych zapowiedzi projekt nabiera kształtów i jest coraz bardziej realny.

- Mamy nawet już przygotowane dwa kolejne single, więc to jest zupełnie inna struktura, matryca, po której się będę poruszał - zapowiada Menr. - Nawet mam już wstępnie ustalone daty premier tych singli. Czekam jeszcze na ich potwierdzenie. Mega się cieszę, bo to są totalnie różne numery.


Posłuchaj
22:04 CZWORKA/Muzyczny Lunch - Ment wszystko 12.02.2024.mp3 Ment o swoim nowym singlu "Oszaleję" z gościnnym udziałem Julii Wieniawy, twórczości i premierowej płycie (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Energia życiowa - muzyka

Ment przyznaje, że muzyka jest dla niego najważniejsza, a to, co robi w studiu, daje mu energią życiową, która go karmi. 

- Dla mnie takim wyznacznikiem wydawania muzyki jest to, że ja muszę to kochać i się pod tym podpisywać obiema rękami. Być z tego w jakiś sposób dumny wewnętrznie - tłumaczy artysta. - Też ważne jest, żeby nie mieć poczucia zażenowania czy wstydu, gdziekolwiek bym nie chciał tego puścić. Chcę się tak czuć, że w każdej sytuacji ja wiem, co to jest i dlaczego to jest takie. To jest najważniejsze, co chcę robić i pokazać, a na dalszym planie są rzeczy, które za tym idą, czyli pieniądze, sława itd.

 


*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Kamil Kraszewski "Ment"

Data emisji: 12.02.2022

Godzina emisji: 13.15

aw/wmkor

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń