Chłodno gra "Ciepło". Ukazał się debiutancki krążek duetu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 22:05
Duet Chłodno oddaje na ręce fanów wyczekany, debiutancki album "Ciepło". - Pomimo tego, że to wszystko jest takie melancholijne, nostalgiczne, to jest podszyte przyjemnym ciepełkiem - mówią Julia Zastryżna i Szymon Pałyz. Krążek miał premierę 21 marca, w pierwszym dniu wiosny.
Duet Chłodno, czyli Julia Zastryżna i Szymon Pałyz. Na zdjęciu z prowadzącym audycję Damianem Sikorskim.
Duet Chłodno, czyli Julia Zastryżna i Szymon Pałyz. Na zdjęciu z prowadzącym audycję Damianem Sikorskim. Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
  • Julia Zastryżna i Szymon Pałyz od 2019 roku tworzą duet Chłodno.
  • W pierwszym dniu wiosny premierę miał ich debiutancki album zatytułowany "Ciepło". 
  • W audycji muzycy opowiadają o swojej muzyce, twórczości i płycie. 

W 2020 roku ukazał się ich pierwszy singiel "(S)pokój". Potem przyszła pora na EP-kę i wreszcie na album długogrający. Premiera płyty "Ciepło" odbyła się 21 marca - w pierwszym dniu wiosny.

- Podczas tworzenia albumu wyjeżdżaliśmy w różne miejsca, ale to nad morzem znajdowaliśmy tak naprawdę siebie, to tam potrafiliśmy wyciągnąć z siebie to, co w nas siedzi, i bardzo dużo nam to dawało. Każdy z nas znajdował nad morzem swój własny spokój, który teraz chcemy przenosić w naszych dźwiękach również naszym słuchaczom - wspominają muzycy.


Duet Chłodno i "Ciepło" - zwiastun wiosny

Data premiery krążka jest nieprzypadkowa, "Ciepło" miał się pojawić jako zwiastun ciepłych dni. - Tak to zaplanowaliśmy. Płytę chcieliśmy wydać znacznie wcześniej, bo te utwory już trochę czasu leżały - opowiada Szymon Pałyz. - W zasadzie już były gotowe w zeszłym roku, natomiast trochę to trwało. Niektóre piosenki swoje odleżały, a niektóre na finiszu zdecydowaliśmy się zamienić. Koniec końców jesteśmy zadowoleni z tego, jak to wyszło.

Julia Zastryżna i Szymon Pałyz zabierają nas na spotkanie z relacjami, zarówno z bliskimi, jak i samymi sobą. Miękkie dźwięki nieskazitelnego głosu Julii, gitary, pianina czy instrumentów smyczkowych otulają słuchacza niczym zachód słońca późnym latem. 


Źr. Youtube/Chłodno - Do morza (Official Video)

Melancholia i słońce

Mimo pojawiających się w muzyce duetu smutku, nostalgii, melancholii przez nuty przebija słoneczko. - Potrzebowaliśmy trochę czasu, a te dźwięki w nas dojrzewały właśnie od tych melancholijnych do takich wiosennych i ciepłych. Ten czas chyba tutaj grał główną rolę w tym wszystkim - tłumaczą goście Czwórki. - Kiedyś w naszej muzyce było więcej chłodu i smutku. Jednak staramy się wyrównać te emocje. Ogólnie mamy problem z pisaniem stricte wesołych rzeczy. Są tacy ludzie, którym tylko szczęście w sercu gra. U nas się przebijają dwie romantyczne dusze, które wiadomo, są trochę bardziej melancholijne.


Źr. Youtube/Chłodno - Tańcz(my) (Official Video)

Chłodno ma na koncie koncerty w ponad 40 polskich miastach oraz za granicą, zarówno na małych, jak i dużych scenach, imprezach takich jak Lato na Fortach, Juwenalia Krakowskie, Yass Festiwal, Sofar Sounds, Festiwal Fama. Przed nimi kolejne występy, najbliższy już 5 kwietnia w Krakowie.


Posłuchaj
25:55 CZWORKA/Muzyczny Lunch - Chłodno duet - wszystko 25.02.2024.mp3 Julia Zastryżna i Szymon Pałyz, czyli duet Chłodno" o swoim debiutanckim albumie "Ciepło", muzyce i planach (Muzyczny lunch/Czwórka)

 

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Chłodno (Julia Zastryżna i Szymon Pałyz)

Data emisji: 25.02.2022

Godzina emisji: 13.15

aw/kul/wmkor

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń