Introwertyczna rewolucja - S.H.Y., czyli Shy Human Youth

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2024 22:59
- S.H.Y. to nazwa movementu, który zrzesza wszystkich introwertyków świata - mówi S.H.Y., czyli Kasia Bieniaszewska-Krawczyk. - Powstał po to, żeby dać wszystkim nieśmiałym ludziom siłę, żeby walczyć o swoje marzenia, pokonywać swoje wewnętrzne bariery i nie bać się sięgać po to, czego pragniemy.
S.H.Y i DrySkull są twórcami projektu Shy Human Youth (S.H.Y.), który głosi nadejście introwertycznej rewolucji.
S.H.Y i DrySkull są twórcami projektu Shy Human Youth (S.H.Y.), który głosi nadejście introwertycznej rewolucji.Foto: shutterstock
  • S.H.Y., czyli Shy Human Youth to muzyczny projekt zapowiadający nadejście introwertycznej rewolucji. 
  • Stoi za nim S.H.Y., czyli Kasia Bieniaszewska-Krawczyk, kompozytorka i wokalistka pochodząca z Puszczy Białej. 
  • Artysta sana siebie określa jako osobę bardzo introwertyczną i przyznaje, że jej twórczość jest formą autoterapii. 
  • Jeszcze w tym roku ma się ukazać jej debiutancka płyta "The Introvert Revolution is Here!".

S.H.Y. - kto za tym stoi?

Shy Human Youth - w skrócie S.H.Y. - to nawet nie jest zespół. To ruch, który głosi nadejście introwertycznej rewolucji! Powstał z inicjatywy S.H.Y. - kompozytorki i wokalistki pochodzącej z Puszczy Białej. Pod pseudonimem S.H.Y. kryje się Kasia Bieniaszewska-Krawczyk, za dnia pracująca w jednym z warszawskich szklanych biurowców, a pod osłoną nocy uprawiająca w domowym zaciszu industrialno-elektropopowe muzyczne eksperymenty.  

S.H.Y. nie występuje na żywo przed publicznością, bo nie czuje się dobrze na scenie. Proces tworzenia jest dla niej czymś bardzo intymnym, dlatego, aby zminimalizować dyskomfort wiążący się z odsłanianiem się przed innymi ludźmi, nauczyła się produkować muzykę na swoim komputerze.

- Nie koncertuję z moim materiałem, co jest pokłosiem mojego własnego mierzenia się z introwertyzmem, który mam w sobie. Jest on płynny, czuję, że to pewien proces, i ta twórczość artystyczna, którą uprawiam, pomaga mi przekraczać kolejne etapy - opowiada S.H.Y. - Jak każdy artysta mogę powiedzieć, że moja twórczość jest formą autoterapii.


Źr. Youtube/S.H.Y. - Let Us Love (prod. DrySkull)


Twórczość jako forma autoterapii

- Bardzo mocno się z tym utożsamiam. Każdy utwór, który wychodzi ze mnie, którym jestem gotowa podzielić się ze światem, jest jednocześnie zrzuceniem olbrzymiego bagażu emocjonalnego - tłumaczy artystka. - To jest multum nakumulowanych przez lata różnych emocji i przemyśleń, które kotłują się w tym moim garze, w którym składam dźwięk. Zrzucam z siebie i mam wrażenie, że od tego momentu jestem kimś innym. Jestem o kroczek dalej. Bliżej tego bardziej spełnionego człowieka, który nie boi się już tak bardzo podzielić tym, co ma w sobie.


Źr. Youtube/S.H.Y. - Burned Alive [Official Video]

S.H.Y. aktualnie pracuje nad debiutancką płytą "The Introvert Revolution is Here!", z której trzy single można już usłyszeć w serwisach streamingowych. Ostatni, "Let Us Love", został wyprodukowany przez DrySkulla, który jest odpowiedzialny również za mix wszystkich wydanych dotąd utworów S.H.Y. Producent ma na swoim koncie współpracę m.in. z Mrozem. 


Posłuchaj
38:38 CZWORKA/Muzyczny Lunch - S.H.Y. wszystko 13.05.2024.mp3 S.H.Y., czyli Kasia Bieniaszewska-Krawczyk, o projekcie Shy Human Youth, swojej twórczości i planach (Muzyczny lunch/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: S.H.Y. (Kasia Bieniaszewska-Krawczyk), DrySkull (Robert Krawczyk)

Data emisji: 13.05.2024

Godzina emisji: 13.15

aw/mat.pras./wmkor