Electrum Up To Date Festival 2024 - co w programie festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2024 17:30
Przełom maja i czerwca w Białymstoku zapowiada się wyjątkowo gorąco. Wielkimi krokami zbliża się Electrum Up To Date Festival 2024. To święto muzyki elektronicznej, które co roku przyciąga rzesze wiernych fanów. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Electrum Up To Date Festival odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku. Tak było podczas ubiegłorocznej edycji.
Electrum Up To Date Festival odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku. Tak było podczas ubiegłorocznej edycji.Foto: mat.promoc/SB_@grzesina
  • W dniach 30.05-02.06.2024 roku w Białymstoku odbędzie się Electrum Up To Date Festival. 
  • To prawdzie święto muzyki elektronicznej, które po raz kolejny odbywa się pod patronatem Czwórki. 
  • W tegorocznej odsłonie festiwalu wystąpi blisko 50 wykonawców. 
  • O festiwalu opowiada Paulina Żaczek, koordynatorka Electrum Up To Date Festival. 

 

Electrum Up To Date Festival - gdzie się odbywa?

Electrum Up To Date Festival to jeden z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej, który już od 2010 roku odbywa się w Białymstoku - sercu północno-wschodniej Polski. W tym roku wydarzenie odbywa się w nowym wiosennym terminie. Przez cztery dni, od 30 maja do 2 czerwca 2024 roku, fani muzyki elektronicznej mogą liczyć na moc dobrej muzyki i atrakcji.

- To festiwal miejski, więc odbywa się w różnych lokalizacjach. Jest to Białostocki Teatr Lalek, oczywiście wracamy do Pałacu Branickich, gdzie będą ambient - mówi Paulina Żaczek, koordynatorka na festiwalu Electrum Up To Date. - Mamy też lokalizację, która nazywa się "Industrialny plener". Współpracujemy w tym roku z Galerią Arsenał, gdzie będziemy mieć imprezę otwarcia. Więc dużo się dzieje, a wszystkie lokalizacje są umieszczone na naszej stronie internetowej.


Kto zagra na Electrum Up To Date Festival?

Od 15 lat organizatorzy wydarzenia nie ustają w bezkompromisowych poszukiwaniach najciekawszych zjawisk muzycznych i nie boją się odważnych decyzji programowych. Na Electrum Up To Date Festival wystąpi blisko 50 artystów z Polski i ze świata.

Znaczna część programu techno tegorocznej edycji to celebracja nie tylko DJ-ów, ale też producentów i wyjątkowe występy live i koncertowe. Na scenie pojawią się m.in. Colin Benders, artysta, który występuje na potężnym systemie modularnym, Arthur Robert, HVL znany ze współpracy z legendarnym już Bassiani. O solidny groove zadba Sepehr, a głębinowe brzmienia zaprezentują tajemnicze projekty VC-118AMod21 i nieco mniej tajemniczy, a równie ciekawi Konduku i mieszkający w Pradze Turek Pink Concrete. W secie b2b zaprezentują się też inne osoby reprezentujące czeską scenę: Fleika Marie Pravda. O szybsze rytmy zadba Michał Macewicz, rezydent wrocławskiego Ciała, a o bardziej detroitowe MATRIX3K z warszawskiego Miazmatu. 

 

Antoniny Car & Niczos - celebracja podlaskości

Tegoroczna więc edycja Electrum Up to Date Festival to szerokie spektrum ekspresji, od pionierów z brytyjskich czy holenderskich scen przez młode reprezentantki świeżych gatunków, najciekawsze artystki i twórców z regionu Europy Wschodniej po silną reprezentację białostockiej sceny muzycznej. 

- Z niecierpliwością czekam m.in. na koncert Antoniny Car & Niczos. To jest w ogóle projekt zlecony dla festiwalu. Dziewczyny właśnie teraz są w studio i przygotowują premierę. Będzie to według mnie niesamowity premierowy koncert - opowiada Paulina Żaczek. - To jest artystka, która, upraszczając, reprezentuje podlaskość i śpiewa w języku podlaskim. Myślę, że to będzie piękne, poruszające, poruszające spotkanie z muzyką.- Skupiamy się na tym, aby prezentować artystów, którzy nie mają możliwości, by pokazywać swoje umiejętności, swoją muzykę - tłumaczy gość audycji. - Bardzo często kuratorzy programowi tak komponują program, by zaprezentować muzykę, która nie jest słyszalna na co dzień w rozgłośniach radiowych i nie pojawia się we wszystkich festiwalach dookoła. Chodzi o to, żeby odkrywać muzykę. I oni naprawdę bardzo dużo czasu spędzają nad tym, żeby pokazać fajną, jakościową muzykę i też ludzi, którzy robią tę muzykę od serca. Hasło festiwalowe brzmi "Music is everything" i rzeczywiście w tym programie tegorocznej edycji Electrum Up To Date Festival widać właśnie, że ta muzyka jest wszystkim.

Posłuchaj
12:58 CZWORKA/Muzyczny Lunch - Electrum Up To Date Festival 24.04.2024.mp3 O Electrum Up To Date Festival opowiada Paulina Żaczek, koordynatorka wydarzenia (Muzyczny Lunch/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert Borzym

Gość: Paulina Żaczek (koordynatorka na festiwalu Electrum Up To Date Festival) 

Data emisji: 24.05.2024

Godzina emisji: 13.15

aw/mat. pras./wmkor