Ars Latrans. Festiwal inspirowany kulturą

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 17:50
Piotr Wykurz, na co dzień perkusista Clock Machine na potrzeby interdyscyplinarnej imprezy poświęconej sztuce stworzył projekt Ars Latrans Orchestra. Kolektyw zaprosił do współpracy kilkunastu muzyków, którzy komponują utwory inspirowane tematem przewodnim festiwalu. 
Clock Machine
Clock MachineFoto: mat. promocyjne/Agora

W tym roku tematem przewodnim jest Japonia, a w składzie Orkiestry usłyszymy członków takich zespołów jak Bass Astral x Igo, Clock Machine, Runforrest, Odet, Hyper Son czy Jan Serce. Premierowo w audycji zaprezentowane zostanie nagranie "Sakuran". Zaczęło się od Kołłątajowskiego Przeglądu Sztuki, pierwszego festiwalu, który współtworzyli razem z innymi artystami. Działanie miało na celu pobudzenie twórczej tkanki Krakowa i stworzenie inicjatywy, w której mogliby wziąć udział aspirujący artyści. 

Posłuchaj
09:25 _PR4_AAC 2020_07_09-13-17-07.mp3 ARS LATRANS w tym roku zabiera nas do kraju kwitnącej wiśni (Muzyczny lunch/Czwórka)

 

Zobacz klip promujący tegoroczną odsłonę festiwalu Ars Latrans:


Ars Latrans jest swojego rodzaju kontynuacją tych działań. Na jednej scenie zbiera krakowskich twórców dając im szansę do zaprezentowania swojej działalności szerszemu gronu odbiorców. - W naszym teamie mamy ludzi z różnych sfer artystycznych. Część z nich to muzycy, inni, to artyści wizualni i producenci. Projekt z roku na rok się rozwija - mówił Piotr Wykurz.


ARS LATRANS Orchestra - TOKYO/ARS LATRANS


Do udziału w projekcie zapraszani są artyści, których kompozycje, które prezentują inspirowane są tematem przewodnim odsłony festiwalu. Tegorocznym tematem przewodnim jest Japonia. Do projektu zostali zaproszeni m.in. Kuba Wojtas, Clock Machine, Kidei, Odette, Jan Serce, Maciej Kwasiński z zespołu Hiperson, Kuba Tracz z duetu Bass AstralxIgo, Kuba Dybiński i Jakub Kastel. Artystów będzie można usłyszeć w ramach koncertów "Ars Latrans Experience". Najbliższe odbędą się 17 lipca oraz 14 sierpnia w Forum Przestrzenie. 

***  

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Piotr Wykurz

Data emisji: 9.07.2020

Godzina emisji: 13.05