Up To Date Festival 2021 - zbliża się święto muzyki elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 21:15
Za niespełna dwa miesiące - 12 już odsłona Up To Date Festival. W dniach 3-5 września w Białymstoku po raz kolejny stanie także Czwarta Scena Czwórki.
Up To Date Festival 2021
Up To Date Festival 2021Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
00:56 Czwórka/Muzyczny Lunch - Up To Date Festiwal_ 20.07.2021.mp3 Na Up To Date Festival 2021 nie zabraknie Czwartej Sceny Czwórki (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

We wrześniu Białystok będzie rozbrzmiewał muzyką elektroniczną. 3 września rozpocznie się Up To Date Festival, przez trzy festiwalowe dni w stolicy Podlasia można będzie usłyszeć twórców najlepszej muzyki elektronicznej. Organizatorzy już zdradzili nazwiska pierwszych 20 wykonawców. 


Jak w poprzednich edycjach, na Festiwalu można będzie oglądać również występy artystów na naszej scenie. - Czwarta Scena Czwórki pojawia się od 2016 roku. Od tamtej pory gościliśmy wielu artystów dużego kalibru - mówi prowadzący audycję Maciej Kasprzyk, czyli Mr. Lex. - Znamy już pierwszych trzech wykonawców, którzy wystąpią w tym roku, zaprezentują się m.in. Belmondawg, Młody Dzban i Zdechły Osa. Są to reprezentanci młodego, dość nieszablonowego nurtu hip hopu. 

Up To Date 2020 harper 1200.jpg
Up To Date Festival 2020. Tak się bawiliśmy


Źr. YouTube/Belmondawg / Te tereny

Belmondawg to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej rap sceny. Konstruktor nośnych, zabawnych i zaskakujących linijek, z których wiele trafiło do potocznego języka. 25 czerwca br. ukazał się jego najnowszy, a właściwie pierwszy solowy krążek pt. "Hustle As Usual". Z tym materiałem usłyszycie go we wrześniu na UTDF.


Młody Dzban, czyli Tomek z Wrocławia - raper, wędkarz, poeta, filantrop oraz ziomek. Ma na koncie już 7 wydawnictw, niezliczone utwory wyrzucone do sieci, a także projekty kooperacyjne z innymi raperami. W 2019 roku wydał EP pt. "Życie na parkingu", która sprawiła, że stał się rozpoznawalny. Jego dotychczasową dyskografię zamyka album pt. "Lovesongi, których nie puszczą w polskim radiu" z 2020 r.


Zdechły Osa - rocznik ’97, wrocławski Kosmos. Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku. Jak żaden inny potrafi ująć depresyjnego ducha obecnych czasów w formie krótkiej, brudnej, acz chwytliwej piosenki. 


***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Kasprzyk

Data emisji: 20.07.2021

Godzina emisji: 13.43


aw/mat. prasowe