CARBON Silesia Festival 2024. To będzie najgorętsza edycja

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2024 18:53
14 i 15 czerwca to dni, w których odbędzie się kolejna, czwarta już, odsłona CARBON Silesia Festival w Zabrzu, którego patronem medialnym jest Czwórka. Na terenie Sztolni Królowa Luiza zapowiada się gorące wydarzenie. 
CARBON Silesia Festival 2022
CARBON Silesia Festival 2022Foto: Radosław Kaźmierczak/CARBON Silesia Festival/mat. promocyjne
  • CARBON Silesia Festival 2024 obędzie się w dniach 14-15 czerwca w Zabrzu. 
  • Swoim patronatem wydarzenie objęła Czwórka. 
  • Za nami już pierwsze ogłoszenia artystów. 
  • Na trzech scenach festiwalu wystąpią m.in. Vitalic, NTO, Goldie, Rex the Dog i Nick Curly i plejada polskich wykonawców. 
  • Warto też poznać Muzeum Sztolnia Królowa Luzia, na terenie odbywa się impreza. 

To właśnie w Zabrzu na terenie Muzeum Sztolni Królowa Luiza odbędzie się czwarty CARBON Silesia Festival. Z pewnością spotkamy tam wszystkich fanów muzyki elektronicznej serwowanej przez najlepszych polskich i zagranicznych wykonawców.

Organizatorzy już zdradzają pierwsze gwiazdy line-upu. W pierwszym ogłoszeniu odsłonili ich aż 17.  

W Zabrzu robi się coraz ładniej, przestrzeń nabiera fajnych kształtów. Wiosna zawitała do Zabrza, będziemy witać letnie festiwale - mówi Igor Fleiszer, organizator Carbonu. - Jesteśmy w połowie ogłoszeń. Wśród gwiazd, które już zdradziliśmy, są m.in. Vitalic, NTO, Goldie. Będzie również Rex the Dog oraz Nick Curly. Zarówno Goldiemu, jak i Zero T będzie towarzyszył Medic MC. Oprócz tego plejada polskich wykonawców: Beskres, Harland, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, MKO, Ptakovą, Tom Encore, We Draw A i Weikum. Tych artystów będzie przynajmniej drugie tyle.

Wiele osób już nie może doczekać się występu Goldiego, który w Wielkiej Brytanii ma status celebryty. Można go było zobaczyć m.in. w kultowym "Przekręcie" Guya Ritchiego czy filmie "Świat to za mało" z serii o przygodach Jamesa Bonda. - Goldie - to wiadomo - legenda muzyki drum'n bass. Po raz drugi będę miał okazję gościć go na festiwalu. Dwa lata temu wystąpił na SnowFeście - przypomina gość Norberta Borzyma. - Teraz przyleci na Carbon. To bardzo pozytywna postać. Całkowicie zmienił swoje oblicze - postawił na jogę, medytację. Mieszka teraz w Tajlandii, tam ma swoją dziewczynę, córkę. 


Posłuchaj
10:45 czwórka muzyczny lunch 11.04.2024 igor fleiszer 13.13.mp3 Igor Fleiszer opowiada o CARBON Silesia Festival (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Igor Fleiszer miał okazję poznać Goldiego, gdy występował w nieistniejącym już warszawskim klubie 1500 m, kiedy opiekował się jego MC. Mieli wtedy okazję porozmawiać. - Przyznam szczerze, że dziś to całkiem inna postać. Kiedyś to był wariat, człowiek nieobliczalny, dziś oaza spokoju, uśmiechnięty. Olbrzymia metamorfoza - ocenia. 

Goldie | HÖR - Apr 1 / 2023/HÖR BERLIN

Trzy sceny Carbonu

Fani festiwalu będą mogli cieszyć się muzyką trzech scen. - Na scenie głównej wystąpią m.in. Vitalic czy NTO. Będzie scena Carnall, nawiązująca do szybu Carnall, który znajduje się na terenie tego obiektu - mówi gość Czwórki. - Trzecia scena to scena Jungle. W piątek będziemy tam grać nieco mocniej, tam pojawi się MKO, a w sobotę przemieni się w scenę drum'n'bassową - tam pojawi się Goldie, Zero T czy Harland.

Dzienne atrakcje Carbonu

Jeśli ktoś już był na Carbonie to doskonale wie, że odbywa się on na terenie Muzeum Sztolni Królowa Luiza. - To zrewitalizowany kilka lat temu i oddany do użytku obiekt. Warto go odwiedzić. A uczestnicy naszego festiwalu mają jego zwiedzanie za darmo - zdradza organizator wydarzenia. - To moc atrakcji i kawał historii. 

Zobacz także:

W programie znalazło się też miejsce dla CARBON Academy, gdzie można będzie nauczyć się technik miksowania, poznać kulturę muzyki elektronicznej i klubowej. Wystawa prac artystów znajdzie swoje miejsce na CARBON Art Zone. 

Igor Fleiszer zdradza, że niektórzy artyści mogą nas zaskoczyć. On sam jest niezwykle ciekawy występu Nicka Curly i Rexa The Dog, który przyjedzie ze swoim systemem modularnym, zagra w systemie live. - Czekam też na Vitalica, którego widziałem wielokrotnie - to wspaniała energia. Podobnie NTO - jego pozycja na arenie międzynarodowej rośnie w siłę - podkreśla. 

Zabrze i Sztolnia - miejsce wyjątkowe

Wszystkie odsłony CARBON Silesia Festival odbyły się w Zabrzu. Nie inaczej będzie tym razem. - Długo szukaliśmy miejsca na to wydarzenie. Mamy już zimowy festiwal - SnowFest. Chcieliśmy robić też letni. Lubimy Śląsk, dobrze się tu czujemy, dlatego jeździliśmy po całym województwie, żeby coś znaleźć - opowiada gość Czwórki. - Pojechaliśmy na wycieczkę do kopalni, zobaczyliśmy teren Sztolni Królowa Luiza i zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia. Pierwsza odsłona Carbonu odbyła się tu w 2021 roku. Jesteśmy tu i cieszymy się. Warto się skupić na muzyce i zobaczyć przepiękny obiekt. 

Igor Fleiszer zdradza, że jeszcze w kwietniu możemy oczekiwać drugiego ogłoszenia artystów. - Line-up jest właściwie zamknięty. To będzie najgorętsza edycja - podkreśla. ***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert Borzym 

Gość: Igor Fleiszer

Data emisji: 11.04.2024

Godzina emisji: 13.13

pj/wmkor