"799919". Spinache powraca z nowym krążkiem

Od poprzedniego albumy Pawła Grabowskiego "Reality" minęły dwa lata. Kolejny, "799919" ukazać się ma w październiku tego roku. - Wciąż pracuję nad nowymi utworami. Ale zdarza się, że mam już prawie gotowy materiał i nagle podejmuję decyzję, żeby nagrać jednak coś innego - mówił Paweł Grabowski.
Spinache i Numer Raz w studiu
Spinache i Numer Raz w studiuFoto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji
Tytuł "799919" . Spinache powraca z nowym krążkiem
Prowadzący Michał Witak
Opis

Album "799919" to hołd dla złotej ery hip-hopu, nawiązanie do estetyki lat 90. Spinache sięgnął do archiwum swoich niepublikowanych instrumentali z 1999 roku i wybrał z nich dziesięć kompozycji, które tworzą muzyczny fundament nadchodzącej płyty. O tym, jak powstawał ten krążek i co się na nim pojawi - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Spinache mówił także o swoim drugim, aktorskim życiu. - Zawsze mnie to interesowało. Lubię być przed kamerą i wiem, ze kamera też mnie lubi. Mam do zrealizowania potencjał nie tylko muzyczny. Zagrałem nawet w kilku niszowych rzeczach - mówił w Czwórce. - Dziś podczas realizacji klipów do naszych utworów bardzo aktywnie uczestniczę w całym procesie. Lubię pracować na wysokim levelu.

Jak doszło do tego, że Spinache i jego brat bliźniak znaleźli się na bilboardzie pewnej znanej marki? Czy muzyk planuje rozwijać swoją aktorską karierę? I czy ma swoich hejterów? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie Spinache opowiadał o swoich poprzednich projektach, i o tym co dzieje się z materiałem, którego zdecydował się nie nagrywać. Mówił też, czemu na polskim rynku muzycznym wciąż nie ma nagrody "Najlepszy spinacz w mieście". Wybrzmiało także dużo muzyki, m.in. numer "Ja jadę" Thinkadelic.

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Goście: Paweł Grabowski (Spinache)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 22.05

kd

Goście Paweł Grabowski
Playlista
Tagi
Playlista