Avi wybrał Włochy. Powraca z albumem "Spis dzieł sycylijskich"

- Wszystko zaczęło się od numeru "Moya", po którym ludzie zaczęli nazywać mnie Sycylijczykiem. Wszystkie podróże do Włoch z moją mamą także miały na mnie duży wpływ. A potem powstał utwór "Pieta" - opowiada Avi w rozmowie z Numerem Razem.
Avi w Czwórce
Avi w Czwórce Foto: Adam Świetlicki/Czwórka
O Audycji
Tytuł Avi z nowym albumem "Spis dzieł sycylijskich"
Prowadzący Michał Witak
Opis

Krążek "Spis dzieł sycylijskich", który pojawił się na rynku 5 lipca, to już drugi pełny album, który Avi wyprodukował z Louisem Villainem. - Zaprzyjaźniliśmy się już zanim zaczęliśmy robić muzykę, spotykaliśmy się i spędzaliśmy ze sobą czas, pilismy kawę i rozmawialiśmy. Muzyka jest wtórna do naszej relacji - mówił Avi. Jak wspominał, na płytę "Spis dzieł sycylijskich" koncepcja była od początku spójna.

Jego numer "Pieta", który powstał jako pierwszy, to utwór poświęcony matce, z którą Avi był silnie związany. Jak przekonywał Numer Raz to utwór szczery, bardzo osobisty, w którym artysta pokazuje "kawał siebie". - Zacząłem pisać ten numer, gdy mam jeszcze chorowała, dokończyłem, gdy odeszła - wspominał muzyk. - "Pieta" jest hołdem.

 

Prywatnie Avi jest miłośnikiem sycylijskiej kuchni i szeroko pojętej kultury włoskiej. Jak powstawał krążek "Spisz dzieł sycylijskich", który z utworów powstał jako ostatni?

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której dużo muzyki >>>

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Goście: Avi (raper)

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 22.05

kd

Playlista
Tagi

Playlista
  • Snoop Dogg, - Countdown
  • FREEWAY, - About You ft. Johnny
  • Avi x Louis Villain, - Jak żyć
  • Avi x Louis Villain, - Doberman
  • Avi x Louis Villain, - Harmonia
  • Avi x Louis Villain, - Królestwo