Fu: dajcie mi wolność muzyczną

- Są dwie grupy moich fanów. Jedna to ta oldschoolowa, klasyczna bardziej, która jest nieustępliwa i ciągle siedzi w klimatach moich dawnych płyt - mówi Fu. - Druga grupa jest bardziej otwarta na moje eksperymenty i szanuje to, że wkraczam na teren newschoolowy i podoba im się to - dodaje.  
Raper Fu
Raper FuFoto: Czwórka / Adam Świetlicki
O Audycji
Tytuł Fu: dajcie mi wolność muzyczną 
Prowadzący Witak Michał
Opis

 Fu od lat regularnie nagrywa płyty, udziela się gościnnie, a wciąż na jego albumach słychać świeżość - ocenia Numer Raz. Repera denerwuje jednak to, że ma przypięte łatki, przez dwie pierwsze płyty (N.O.C.C. i Futurum). 

- Denerwuje mnie, że ludzie wciąż porównują mnie do tych pierwszych płyt, choć "Futurum" uważam za jeden z najlepszych moich albumów - przyznaje Fu. - Chcę wyrażać siebie nie tylko przez teksty, ale też przez muzykę. Dajcie mi te wolność muzyczną, ona jest najważniejsza. Jeśli podoba ci się mój przekaz mój rap, moje myślenie, mój styl pisania tekstów, mój styl rapowania to daj mi tę wolność, tę szansę - dodaje. 

Gość Numera Raza jasno mówi, że nie odejdzie daleko w eksperymentowanie, ale bardzo lubi trapy, mroczne kawałki. - Chciałem wyrobić swój styl - proste trapowe bity, z prostymi dźwiękami, czasami aż za mrocznymi z szybkimi tekstami, mocne energiczne refreny - dodaje. 

Najnowszy album Fu "Personality" ukazał się 25 września. Jaki jest odbiór tej płyty? Jak i z kim nagrał ten album? Czy na tej płycie można znaleźć starego Fusznika? Czemu numer "Ruszaj" został singlem" i jak raper trafił na plan filmowy? 

Numer Raz na fali - druga godzina audycji >>>

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Gość: Fu

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 22.05

pj

Playlista
Tagi
Playlista
  • FU, - Personality
  • FU, - Szok
  • FU, - Moja spowiedź
  • FU, - Ostatni List