Kafar z "Panaceum 3". Nieoczywiste połączenia kontra klasyka rapu

"Panaceum 3: czarno na białym" od Kafara z ekipy Dixon37 to album zwieńczający trylogię warszawskiego rapera sygnowaną tytułem "Panaceum". - To moje ostatnie dziecko z tej serii - mówił Kafar w rozmowie z Numerem Razem. 
Kafar w studiu
Kafar w studiuFoto: Mateusz Kulik/Czwórka
O Audycji

Tytuł Kafar z "Panaceum 3". Nieoczywiste połączenia kontra klasyka rapu
Prowadzący Witak Michał
Opis
bartek królik 1200.jpg
Bartek Królik: nie ma takiej muzyki na rynku. Jestem funkowy

Na krążku pojawiają się prawdziwe tuzy polskiego rapu, ale również kilku mniej oczywistych wykonawców. Są m.in. Peja, Onar, Pyskaty i Rest, Dudek P56, Mielzky, Kacper HTA, ale też Maja Hyży, czy Tomasz Lipnicki. - Wychowałem się na Illusion, bardzo chciałem zrobić coś razem z Lipą. Z kolei Maja Hyży to mega pozytywna postać - tłumaczył rozmówca Numera Raza.

Premiera płyty odbyła się w marcu 2020 roku. "Panaceum 3" w swojej konwencji jest kontynuacją dwóch poprzednich części, i jak przekonywał Kafar, to zabieg całkowicie zamierzony. - Nie chodziło mi o to, by była podobna do poprzednich, ale by była spójna. Wydaje mi się, że ten cel został osiągnięty - tłumaczył raper. I opowiadał, w jaki sposób doszło do tworzenia tej płyty i jak współpracowało mu się z innymi artystami. 

Kafar to raper działający na rynku od 1999 roku. W 2008 roku zadebiutował wraz z grupą Dixon37 krążkiem "Lot na całe życie". Kolejny albom "O.Z. N. Z." światło dzienne ujrzał pięć lat później, a po jego sukcesie Kafar postanowił nagrać debiutancki solowy album pt. "Panaceum". Wówczas na krążku usłyszeliśmy m.in. takie gwiazdy polskiego rapu jak Ero, Bezczel, Bonus RPK, Kękę czy O.S.T.R. Kafar wspominał tamte czasy w Czwórce, mówił m.in. o urokach oldschoolowego rapu. Zdradził też, czemu na jego krążku nie uwsłyszymy m.ion. Korteza

POSŁUCHAJ TAKŻE "Numer Raz na fali" - druga godzina audycji >>>

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Goście: Kafar (raper)

Data emisji: 10.03.2020

Godzina emisji: 22.04

kd/pj

 

Playlista
Tagi
Playlista
  • Kafar Dixon37, - Tak Wczoraj Jak Dziś (ft. Pyskaty & Rest) (prod. TobsonBeats)
  • Kafar Dixon37, - Tombak (prod. O.S.T.R.)
  • Kafar Dixon37, - Jest Póżniej Niż Ci Się Wydaje (ft. Gibbs) (prod. Poszwixx)
  • Kafar Dixon37, - KID (ft. Peja, Tomasz Lipnicki & Pezet) (prod. BaltikBeats)