Raper Fu i jego album "Personality II" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 13:50
Fu, znany również jako Fusznik - warszawski raper i producent muzyczny - tuż przed premierą swojego kolejnego albumu "Personality II" odwiedził studio Czwórki.
Raper Fu i prowadzący audycję Numer Raz
Raper Fu i prowadzący audycję Numer Raz Foto: Czwórka
  • Fu - legenda polskiej sceny rapu wydaje swoją dziewiątą solową płytę. 
  • Premiera "Personality II" odbędzie się 23 czerwca 2023 roku. 
  • Krążek jest kontynuacją poprzedniej płyty, "Personality". 

Fu - legenda polskiej sceny rapu, znany z Zip składu i Zipery - wydaje kolejny album. "Personality II" jest kontynuacją poprzedniej płyty "Personality". - Czułem trochę niedosyt po krążku wydanym w 2019 roku i pomyślałem sobie, że ta płyta nie do końca była tak dobrze nagrana, jak powinna być - opowiada gość audycji. - Brakowało tam kropki nad i, którą właśnie jest "Personality II".

Polska scena rapu

Fusznik na koncie ma wiele solowych płyt, kilka w duetach oraz te nagrane zespołowo. "Personality II" to dziewiąta płyta w jego solowym dorobku. Swoją przygodę z hip-hopem artysta zaczął w latach 90.

W audycji raper podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi sposobów nagrywania i metod dotarcia do publiczności kiedyś i dziś. - Pierwszą płytę nagrywałem w 2001 roku. To były czasy prehistoryczne. Mieliśmy o wiele trudniej, począwszy od spraw technicznych, ale też spraw związanych z mediami - opowiada. - To, co jest teraz, to jest wielki krok, milowy. Obecnie możesz siebie wypromować łatwiej. Masz bezpośredni dostęp do internetu, do wszystkich stron, portali muzycznych i mediów społecznościowych. Masz kontakt z publicznością. Kiedyś pod każdym względem było trudniej. Dzisiejsze pokolenie raperów ma na pewno łatwiejszą drogę do osiągnięcia sukcesu.

Oryginalność wygrywa

Jak zauważa gość audycji, obecnie muzycy są bardziej niezależni, a możliwości techniczne pozwalają na założenie studia nawet we własnym domu. Nawiązuje też do obrazu sceny rapowej w Polsce i zwraca uwagę, że pomimo udogodnień technicznych w muzycznym natłoku trudno się przebić i zaistnieć. - Jest więcej raperów na polskim rynku i jak grzyby po deszczu pojawiają się nowi - zaznacza. - Obserwuję tę młodą scenę. Jest walka o miejsce jak walka o ogień. Ten wygrywa, kto mocniejszy i ma lepszy flow. Uważam, że na miano dobrych raperów zasługują ci, którzy wjeżdżają z oryginalnością. Oryginalność wygrywa zawsze. Jak ktoś jest szczery i oryginalny, to ma szansę przetrwać.

"Personality II" - dobry skład

Do współpracy przy nowej płycie Fu zaprosił ziomali. W utworze "Ona okazała się..." oprócz niego spotykają się legendy warszawskiego rapu i członkowie ZIP Składu: Pono i Sokół. Kawałki na krążku zostały wyprodukowane przez różnych producentów. - Jestem zadowolony ze wszystkich producentów, których wybrałem do nagrania albumu. Sprawdzili się w stu procentach - podkreśla raper. - Okładkę zaprojektował DJ Def. Zrobił to tak, jak miałem to w głowie. Razem gramy od pięciu lat, świetnie się dogadujemy i tak było w przypadku tej okładki.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez FU_OFFICIAL (@fu_official)


Premiera płyty "Personality II" odbędzie się 23 czerwca 2023 roku. Trasę koncertową Fu zapowiada na jesień. 


Posłuchaj
52:03 Czwórka/Numer Raz Fu u Numera Raz 20.06.2023.mp3 Fu o scenie rapu dzisiaj i wczoraj oraz o swojej płycie "Personality II" (Numer Raz/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Goście: Fu (Łukasz Gaweł)

Data emisji: 20.06.2023

Godzina emisji: 22.07

aw 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Numer Raz rap