Hey w Filharmonii. "Oszczędnie i ze smakiem"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 11:00
8 lat temu Hey nagrał pierwszą płytę unplugged. - W Filharmonii Szczecińskiej podjęliśmy podobne wyzwanie, ale zrobiliśmy wszystko, żeby nie brzmieć "symfonicznie" – mówi gitarzysta Marcin Żabiełowicz.
Audio
  • O graniu bez prądu, występowaniu z filharmonikami i nowej płycie "unpuuged" opowiada Marcin Żabiełowicz - gitarzysta grupy Hey (Rock Block/Czwórka)
Płyta HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscu
Płyta "HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged" - to zapis koncertu, na którego repertuar składają się doskonale znane utwory w zupełnie nowych opracowaniach, nowym kontekście i wykonane w nowym miejscuFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Na scenie wraz zespołem Hey wystąpiło 20 osób. - To dużo, ale korzystaliśmy z tych zasobów rozsądnie - wyjaśnia gość Czwórki. - Z muzyką jest jak z dobrą kuchnią. Przyprawy należy dodawać oszczędnie i w odpowiednich momentach.

Koncert w Filharmonii Szczecińskiej był także okazją zaprezentowania się przed rodzimą publicznością. - Granie w Szczecinie zawsze jest specyficzne. Tym razem stres dopadł Kasię Nosowską i rzucił się jej na gardło. Musieliśmy przesuwać termin drugiego występu - wspomina muzyk.

Koncert został zarejestrowany i właśnie ukazał się na krążku CD i DVD. Natomiast nam Marcin Żabiełowicz zdradza, która płyta zespołu Hey jest według niego najlepsza i kiedy grupa znów zamierza wejść do studia.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Marcin Żabiełowicz (gitarzysta grupy Hey)

Data emisji: 8.07.2015

Godzina emisji: 22.00

kul/mm

Czytaj także

Oberschlesien: fanów zdobywamy koncertami, nie promocją

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 14:00
Po nagraniu pierwszej płyty byli "ciekawostką". Dziś grupa Oberschlesien jest prawdziwą instytucją, a jej muzycy w szkołach i przedszkolach uczą dzieci języka i kultury Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Luxtorpeda: od słuchacza wymagamy refleksji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 15:10
Trzy nowe utwory znalazły się na "EPce" Luxtorpedy. - To wydawnictwo jest tak intensywne, że traktujemy je jak osobną płytę - mówi Litza.
rozwiń zwiń