Plateau: już wiemy, co robić, żeby być usłyszanymi

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 13:57
Po świetnie przyjętej płycie "Projekt: Grechuta" zespół Plateau powraca z nowym krążkiem. - Materiał jest naturalną konsekwencją zdobytych wówczas doświadczeń. - Dotarło do nas, że wcale nie musimy krzyczeć, żeby zostać usłyszanymi - wyjaśnia Michał Szulim.
Audio
  • Zespół Plateau opowiada o nowej płycie "W związku z Tobą" (Rock Block/Czwórka)
Zespół Plateau powstał w 2000 roku w podwarszawskim Wołominie. W dorobku ma już pięć płyt i koncerty w różnych częściach Polski
Zespół Plateau powstał w 2000 roku w podwarszawskim Wołominie. W dorobku ma już pięć płyt i koncerty w różnych częściach PolskiFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Album "W związku z Tobą" to 11 utworów nagranych głównie akustycznie. - W naszych głowach pojawiła się myśl, że rockowe granie niekoniecznie jest tym, czego w tym momencie potrzebujemy. Skupiliśmy się raczej na wydobyciu z instrumentów szlachetnych brzmień. Wykorzystaliśmy również kwartet smyczkowy - tłumaczy gość Czwórki. - Przeszliśmy drogę od Nirvana "Nevermind" do Nirvana "Unplugged".

Nowa płyta Plateau to także swoisty hołd złożony jednej z największych legend polskiej muzyki oraz analiza związków międzyludzkich. Posłuchaj audycji - dowiesz się, jak brzmi nowy materiał i o którym artyście jest mowa. 

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Michał Szulim (lider zespołu Plateau)

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 22.00

kul

Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heart & Soul - zespół otwartych głów

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 16:30
- Najpierw był plan, żeby nagrać płytę inspirowana stolicami świata. Jednak zamiast "Capitals" wyszedł nam "Missing Link", a na nim m.in. piosenka o tym, jak robi się ruskie pierogi - opowiada Sławek Leniart z grupy Heart & Soul.
rozwiń zwiń