Jak Danger Mouse odmienił oblicze Red Hot Chili Peppers?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:30
- Nazwa naszego nowego album inspirowana jest pięknym filmem ze Stevem Martinem. To także tytuł jednego z utworów, który miał być singlem, ale nikt nie liczył się z moim zdaniem - mówi Anthony Kiedis z Red Hot Chili Peppers.
Audio
  • Co o nowej płycie Red Hot Chili Peppers mówią sami muzycy oraz Pivo? (Rock Block/Czwórka)
W ramach trasy promującej nową płytę zespół Red Hot Chili Peppers przyjedzie do Polski i zagra na Openerze w Gdyni
W ramach trasy promującej nową płytę zespół Red Hot Chili Peppers przyjedzie do Polski i zagra na Open'erze w GdyniFoto: PAP/DPA/Thomas Frey

"The Getaway" to jedenasty studyjny album w dorobku amerykańskiej formacji i pierwszy wyprodukowany przez Danger Mouse, który zastąpił przy konsolecie Ricka Rubina. - Danger Mouse ma bardziej hip-hopowe korzenie i jest przyzwyczajony, że elementy muzycznej układanki układa się w studiu. My nigdy tak nie robiliśmy, więc było to dla nas nowe doświadczenie, dzięki któremu stworzyliśmy zupełnie nową muzykę - wspomina Flea.

Kolejnym wyzwaniem było nagranie utworu z Eltonem Johnem, który na "The Getaway" pojawił się nie bez powodu. Muzycy Red Hot Chili Peppers opowiadają także o swoich ulubionych utworach z płyty i o tym, jak zachować świeżość wśród przyjaciół z 30-letnim stażem.

Bartek Koziczyński rozmawia też z Wojtkiem Garwolińskim - liderem zespołu Pivo, który powstał na bazie fascynacji RHCP, ale teraz powraca z nową płytą.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Data emisji: 22.06.2016

Godzina emisji: 22.00

kul/jp

Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: z Deriglasoffem nagraliśmy płytę z jinglami

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 16:50
- Krótkie, dziwne formy muzyczne chodziły za mną już od jakiegoś czasu – opowiada Arek Jakubik. - Chłopaki z Dr. Misio tego nie podchwycili, za to kiedy lepiej poznałem Olafa, wiedziałem, ze tylko z nim mogę to zrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miood: wciąż mamy potrzebę wspólnego grania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 22:00
Miood tworzy grupa przyjaciół i studentów warszawskich uczelni. Od maja 2014 roku zagrali kilka koncertów obok Kryzysu czy Radioaktywnego Świata. Wydali właśnie album "It Could Be Nice".
rozwiń zwiń