Natalia Sikora: Janis ratowała mojego dzikiego ducha

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 22:04
- Janis Joplin i Jimi Hendrix to była pierwsza muzyka jaką usłyszałam, to miało na mnie ogromny wpływ - mówi artystka Natalia Sikora. - Janis towarzyszyła mi na różnych etapach mojego rozwoju - dodaje.
Audio
Znakiem rozpoznawczym Natalii Sikory jest bardzo charakterystyczny głos
Znakiem rozpoznawczym Natalii Sikory jest bardzo charakterystyczny głos Foto: J. Konecki/ PR
Tytuł Natalia Sikora: Janis ratowała mojego dzikiego ducha
Prowadzący Koziczyński Bartosz
opis

- Ona jest kwintesencją ryzyka, co zgadza się z moim charakterem - mówi gość Bartka Koziczyńskiego. - Dzięki niej się uczę, stawiam kroki w stronę marzeń - dodaje.

Natalia Sikora marzyła, żeby album poświęcony utworom Janis Joplin nagrać nie z zawodowymi muzykami, którzy z nut zagrają wszystko, ale z takimi, którzy nie boją się eksperymentować na scenie. To się udało dzięki zespołowi Voodoo Dog. Na płycie odnajdziemy też utwór "Buried Alice in blues", do którego Janis nigdy nie napisała tekstu, a ten śpiewany przez Natalię Sikorę jest ukłonem w stronę artystki.

Co odnajdziemy na tej płycie? Co jej powstanie ma wspólnego z Polskim Radiem oraz jak się pisze teksty przy pełni księżyca? - o tym rozmawiamy w audycji.

***

Tytuł audycji: "Rock Block"

Prowadzący: Bartek Koziczyński

Gość: Natalia Sikora

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 22.04

pj

Playlista
Tagi

Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miood: wciąż mamy potrzebę wspólnego grania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 22:00
Miood tworzy grupa przyjaciół i studentów warszawskich uczelni. Od maja 2014 roku zagrali kilka koncertów obok Kryzysu czy Radioaktywnego Świata. Wydali właśnie album "It Could Be Nice".
rozwiń zwiń