Tekno: klawisze mogą być rockandrollowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 09:40
- Zespoły, w których wcześniej grałem były zorientowane na proste, gitarowe granie, a mnie od zawsze ciągnęło do elektroniki. To marzenie zrealizowałem w Tekno, na naszej debiutanckiej płycie - opowiada Jacek "Perkoz" Perkowski.
Audio
  • Tekno o debiutanckiej płycie i swoim miejscy na polskiej scenie muzycznej (Rock Blok/Czwórka)
Zespół Tekno promuje w Czwórce debiutancki album Basstards
Zespół Tekno promuje w Czwórce debiutancki album "Basstards"Foto: Czwórka

"Basstard" to 10 utworów utrzymanych w charakterystycznej dla zespołu stylistyce - połączenia punka, alternatywy i elektroniki. - Moim zdaniem agresywny i dobrze brzmiący syntezator jest równie rockandrollowy, co ostra gitara. I on właśnie stał się wspólnym mianownikiem naszych kompozycji - wyjaśnia wokalista i perkusista Piotr Tokarski.

Muzycy Tekno przyznają, że zależy im, żeby gitarowe brzmienia poszerzać różnymi efektami i że w tym kierunku zamierzają podążać. W audycji także zdradzają co łączy ich z zespołem T.Love i w jakich okolicznościach spotkają się z Kultem.

***

Tytuł audycji: "Rock Blok"

Prowadzący: Bartek Koziczyński

Goście: Piotr "Tokara" Tokarski (wokal, perkusja, sampler), Jacek "Perkoz" Perkowski (gitara, wokal), Tomek Płonka (bass)

Data emisji: 12.10.2016

Godzina emisji: 22.05

kul/kd

Czytaj także

"Tomek był filarem mojego życia"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 22:05
Tak wspominała Tomasza Beksińskiego Anja Orthodox w rozmowie z Bartoszem Koziczyńskim. O legendarnym dziennikarzu Polskiego Radia w "Rock Bloku" opowiadał nam także Wiesław Weiss, autor książki "Tomek Beksiński - portret prawdziwy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farben Lehre. Trzy dekady na trzech krążkach

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 22:04
- Ja marzyłem, żeby robić to co robię - mówi Wojtek Wojda, wokalista Farben Lehre. - Zdaję sobie sprawę, że jedna na tysiąc kapel jest w stanie przetrwać próbę czasu. Nie spodziewałem się, że to będziemy my - dodaje.
rozwiń zwiń