Luxtorpeda z płytą "Anno Domini MMXX": to dla nas dobry rok

Luxtorpeda wydała właśnie nowy krążek. "Anno Domini MMXX" składa się z 12  kompozycji, na których usłyszymy znakomitych gości. Pojawili się m.in. Joszko Broda, Piotr Fronczewski, Maciej Jahnz, czy Deep (52).
Luxtorpeda
LuxtorpedaFoto: Shutterstock.com/wideonet
O Audycji

Rookles 1200.jpg
The Rookles: płyta "Draw The Line" dostała od nas trzy życia

Muzycy upamiętnili rok 2020 w tytule swojego krążka. I - choć dla wielu nie jest on łaskawy - przekonują, że dla nich i owszem. - To bardzo dobry rok, sporo czasu spędziliśmy w studiu, mam poczucie, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas - mówił Przemysław "Hans" Frencel.

W rozmowie z Czwórką artyści podkreślali też, że czas pandemii prywatnie okazał się dla nich owocny.

Posłuchaj
56:55 2020_10_02-22-01-06_PR4_Rock blok.mp3 Luxtorpeda o nowej płycie i "filozofii roku 2020" (Rock Blok/Czwórka)
 

mariusz duda 1200.jpg
Mariusz Duda: "Lockdown Spaces" to zdjęcie z czasów izolacji

- Dla mnie ten rok to czas przemyśleń o życiu. Był trudny, ale jednocześnie bogaty. Przeczytałem sporo książek po które nie miałbym możliwości sięgnąć, gdyby nie lockdown - tłumaczył Robert "Drężmak" Drężek. - W tym roku obchodzę 25-lecie ślubu, przeżyłem też wakacje życia. To był czas spędzony z rodziną, a więc najlepiej - wymieniał zaś Krzysztof "Kmieta" Kmiecik. Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak, który niebawem świętował będzie 40. urodziny przyznał, że 2020 rok był ciekawy i pełen wyzwań. - Mam mnóstwo nowych spostrzeżeń o świecie. To był czas, by się zatrzymać i włączyć myślenie - mówił muzyk. - Mieliśmy też więcej czasu, by wystartować z nowym studiem, a to był bodziec, by zacząć pracę.

Źr. LuxtorpedaOfficial/Koncert w OkoLitzy

W rozmowie z Czwórką opowiadali o powstawaniu krążka "Anno Domini MMXX", m.in. o numerze "Na czworakach", dotyczącym problemów DDA. - To nie są moje rodzinne doświadczenia, ale wyobraźnia i empatia były dobrymi narzędziami, by stworzyć ten tekst - mówił Hans. - To była próba napisania antyutopii, ten utwór ma skłonić do przemyśleń o kierunku, w którym zmierzamy, jako ludzie. 

W końcu premiera ANNO DOMINI MMXX. Co prawda u nas preorder dawno się skończył, ale dzisiaj we wszystkich sklepach...

Opublikowany przez Luxtorpeda OFFICIAL Środa, 30 września 2020

Pisząc tę płytę, muzycy nie sięgali do szuflady po stare numery, większość materiału powstała specjalnie na ten krążek. - Dużo rozmawialiśmy, analizowaliśmy, a potem wchodziliśmy do studia mając już gotową formę. Aranże powstawały "na bieżąco", już w czasie nagrań - wspominali muzycy.

POSŁUCHAJ TAKŻE Druga godzina audycji "Rock Blok" >>>

Wyjątkowy dodatek do każdego albumu CD stanowić będzie płyta DVD ze wszystkimi utworami zarejestrowanymi w studio granymi na żywo oraz dokument o powstawaniu studia Okolitza, a także specjalny kod do pobrania mp3 albumu, wersji instrumentalnych oraz wielu różnych niespodzianek i niepublikowanych materiałów. Na krążku usłyszymy też głos m.in. Piotra Fronczewskiego. - To jest głos naszego dzieciństwa, postać kultowa. Pomysł, by zaprosić pana Piotra mieliśmy już od dawna - opowiadali muzycy. - Okazało się, że doskonale się "wkleił" jako narrator.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Przemysław "Hans" Frencel, Tomasz Krzyżaniak, Krzysztof Kmiecik, Robert Drężek (Luxtorpeda)

Data emisji: 2.10.2020

Godzina emisji: 22.06

kd

Playlista
Tagi
Playlista