Muzyka Końca Lata: płyta "Prywatny Ciechocinek" jak prawdziwa odnowa

Muzyka Końca Lata powraca z kolejną płytą. "Prywatny Ciechocinek" miał premierę w czerwcu, a artyści nagrali go w czasie pandemii. - To był dla nas dobry czas - wspominali w rozmowie z Czwórką Bartosz Chmielewski, wokalista i gitarzysta, a także Piotr Majchrzyk, basista grupy.
Muzyka Końca Lata
Muzyka Końca LataFoto: mat. pras./Magdalena_Moroz
O Audycji

Materiał na płytę powstał jeszcze przed pandemią. Dlatego, jak przyznali muzycy w rozmowie z Czwórką, trudny okres koronawirusa był dla nich bardzo konstruktywny. - Dla nas to akurat był dobry czas. Większość wykorzystaliśmy na nagrania - wspominał Bartosz Chmielewski. Jak podkreślał, on sam jako introwertyk szybko męczy się ludźmi, więc czas lockdownu był dla niego pozytywny. - W zamknięciu mogliśmy się skupić na dopieszczeniu "Prywatnego Ciechocinka" - podkreślali muzycy. 

Posłuchaj
58:39 2021_07_02 22_01_18_PR4_Rock_Block.mp3 Muzyka Końca Lata o nowej płycie i planach muzycznych (Rock Blok/Czwórka) 

Tytuł kojarzy się dość "emerycko", ale dla twórców ma zupełnie inne znaczenie. - Ciechocinek jest też symbolem kuracji, rehabilitacji i odnowy cielesnej, to miejsce, w którym odzyskuje się kolor, kształt i rytm - mówił Bartosz Chmielewski i jak podkreślał, jest plan, by kiedyś zagrać w tej miejscowości. - Myślę, że wszyscy dobrze by się bawili, zarówno my, jak i sami kuracjusze - podkreślał. 

Źr. Thin Man Records/Muzyka Końca Lata - Naucz się być sam

"Prywatny Ciechocinek" to piąty studyjny album Muzyki Końca Lata. Płyta premierę miała 25 czerwca 2021, a na krążku znalazło się 12 numerów, które stanowią "hymn na cześć życia, są zachętą do bycia po swojemu, do zadbania o siebie i swoje granice". Jak podkreślali muzycy w rozmowie z Czwórką, ten krążek jest wyjątkowy. - Chyba gdzieś po drugiej płycie porzuciliśmy wizję zrobienia wielkiej kariery i pogodziliśmy się z niszowością naszej muzyki. Dlatego tę płytę nagrywaliśmy na luzie i wszystko poszło jak z płatka - opowiadał Bartosz Chmielewski.

Posłuchaj także:

-> Superhuman Like Brando: gramy na gitarach, nie prężymy muskułów
-> Lockdown Trilogy. Mariusz Duda muzyką opisuje zamknięcie

W ostatnim czasie zmienił się nieco skład Muzyki, a do grupy dołączył Arkus, perkusista znany m.in. z Komet. - To super człowiek i pałker. Dał nam dużo dobrych uderzeń, jest profesjonalistą i mam nadzieję, że ta współpraca będzie jak najdłuższa - opowiadał Piotr Majchrzyk. 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Bartosz Chmielewski, Piotr Majchrzyk (Muzyka Końca Lata)

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 22.14

kd

Playlista
 • Jxdn, - Braindead
 • Gojira, - The Chant
 • Painted Shield, - 4th of July
 • Muzyka Końca Lata, - Prywatny Ciechocinek
 • Muzyka Końca Lata, - Nie napiszę już piosenki
 • The Rembrandts, - I'll Be There For You
 • Kuba Kawalec, - Wózek z gruzem
 • Nothing But Thieves, - Futureproof
 • Strachy Na Lachy, - Niebotyczne wniebowstąpienie
 • Inhaler, - Totally
 • Paula & Karol, - Stressed Out
 • FOO FIGHTERS - Making A Fire (Mark Ronson re-version)