Lockdown Trilogy. Mariusz Duda muzyką opisuje zamknięcie

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 08:00
- Mój gość jest jak George Lucas muzyki - przyznaje autor audycji, Bartek Koziczyński. - Mariusz Duda uwielbia układać swoje dzieła w rozmaite wątki, a następnie grupować, najchętniej w trylogię. Najnowsza płyta artysty - "Claustrophobic Universe" ukazała się 23 kwietnia 2021 roku.  
Mariusz Duda
Mariusz DudaFoto: Tomasz Pulsakowski/mat. prasowe/Agora Music

Posłuchaj także
mariusz duda 1200.jpg
Mariusz Duda: "Lockdown Spaces" to zdjęcie z czasów izolacji

Lider Riverside i twórca Lunatic Soul postanowił wykorzystać pandemiczne czasy na stworzenie kolejnego muzycznego świata. W czerwcu ubiegłego roku artysta niespodziewanie zaprezentował elektroniczny album "Lockdown Spaces". Krążek zatytułowany "Claustrophobic Universe" jest jego kontynuacją. - Płyta "Lockdown Spaces" nie była skończoną formą, więc chciałem ją jeszcze rozwinąć. Ale kolejne wydawnictwa nie będą powielać tych samych schematów czy brzmień. Mimo, że pracuję nad "ciągiem dalszym", to staram się, żeby było inaczej - wyjaśnia Mariusz Duda. 

Posłuchaj
10:48 CZWÓRKA Rock Blok - Mariusz Duda 23.04.2021.mp3 Mariusz Duda o drugiej części pandemicznej trylogii - "Claustrophobic Universe" (Rock Blok/Czwórka)

Na "Claustrophobic Universe" znalazły się dźwięki inspirowane również klimatami spod znaku solowego Thoma Yorke’a czy filmowych dokonań Trenta Reznora i Atticusa Rossa Mariusz Duda

Materiał na "Claustrophobic Universe" powstał między styczniem a marcem 2021 roku, a tytuł albumu nawiązuje do życia w zamknięciu, które prowadzimy od ponad roku. - W jednym z utworów na przykład pojawiają się dźwięki inspirowane odgłosami prac remontowych, które w różnych odstępach czasu robili moi sąsiedzi - śmieje się rozmówca Bartka Koziczyńskiego. - Natomiast cały pomysł na trylogię związany jest z faktem, że chciałem za pomocą dźwięków opisać zamknięte przestrzenie. 

Sprawdź także:

Mam nadzieję, że ostatnią część trylogii wydam już po pandemii. Że ten album będzie konsekwencją tego, co się wydarzyło. Co jest już za nami Mariusz Duda

Płytę promuje utwór "Knock Lock", Powstał do niego animowany teledysk, stworzony przez duet Animatic & Sightsphere. - Pojawiające się w klipie kulki to w pewnym sensie archetyp nowej płyty - wyjaśnia muzyk. - W moim założeniu każde wydawnictwo w ramach "Lockdown Trilogy" musi być związane z figurami geometrycznymi. Przy pierwszej płycie były to kwadraty, teraz postawiłem na okrągłe kształty.

MARIUSZ DUDA - KNOCK LOCK (OFFICIAL VIDEO) / Mariusz Duda

7 maja - oba solowe albumy Mariusza Dudy: "Lockdown Spaces" oraz "Claustrophobic Universe" ukażą się na kasetach magnetofonowych.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Mariusz Duda

Data emisji: 23.04.2021

Godzina emisji: 22.10

kul

Czytaj także

CF98 z krążkiem "Dead Inside". "Czasami jesteśmy martwi w środku"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 22:01
Gościem Czwórki była Karolina Duszkiewicz z grupy CF98. Zespół powraca z nową EP-ką "Dead Inside".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń